به گزارش افکارنیوز،

دو جوان بحرینی به نام‌های «احمد عیسی الملالی» (۲۴ ساله) و «علی محمد العرب» (۲۵ ساله) شنبه (دیروز) به اتهام قتل یک افسر وزارت کشور بحرین در سال ۲۰۱۷ اعدام شدند.

اخبار سیاسی- بر اساس گزارش «النشره»، «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله در واکنش به این موضوع اعلام کرد: نظام بحرین در حال نمایش سیاست جنایت، سرکوب و تروریسم از پروژه اسرائیلی-آمریکایی است، (این نظام) نظامی است که ملت را به خاطر تخت و تاج می‌کشد. اعدام جوانان بحرین لکه ننگی بر پیشانی عرب‌ها، مسلمانان و انسانیت است؛ (این نظام) نظامی است که حاضر شده ابزاری برای چاقو زدن به فلسطینی‌ها از پشت باشد و در موقعیت دشمنی با امت اسلام و ائتلاف با دشمن اسرائیلی قرار بگیرد.

وی در ادامه تصریح کرد؛ ایران به تمام جهان ثابت کرده که در صف اول مقابله با گردنکشی آمریکا قرار دارد و این کشور (ایران) درس‌هایی در زمینه ایستادگی، اقتدار، قدرت و به چالش کشیدن تکبر آمریکا به همه داده است.

نبیل قاووق ادامه داد؛ آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها که در برابر سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مانند رؤسا رفتار می‌کنند در برابر ایران خوار و ذلیل هستند. ایران ثابت کرده تنها قدرتی است که به برکت مواضع شجاعانه و حکیمانه آیت‌الله خامنه‌ای در برابر هیمنه آمریکا ایستاده است.

این عضو حزب‌الله سپس تصریح کرد: خون شهدای جنگ ژوئیه (2006) ثابت کرد که آمریکا تروریستی است، در رأس تروریسم جهان قرار دارد، شریک جنگ علیه لبنان و هر قطره خون ریخته شده است.

 «عبدالامیر قبلان» رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان هم دو جوان مخالف سیاست‌های آل‎خلیفه را «به شدت» محکوم کرد .