به گزارش افکارنیوز،

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که باوجود آزمایشات تسلیحاتی اخیر کره شمالی به ازسرگیری سریع مذاکرات هسته‌ای بین آمریکا و کره شمالی بسیار امیدوار است.

اخبار سیاسی- پامپئو در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه یک کنفرانس امنیتی که در تایلند برگزار شد گفت که اقدامات مقدماتی برای دور جدید مذاکرات انجام شده اما تاریخی برای آن تعیین نشده است. وی گفت که منتظر ورود وزیر خارجه کره شمالی به بانگوک و شرکت در اجلاس آسه‌آن است. پامپئو ابراز اطمینان کرد درصورت حضور وزیر خارجه کره شمالی با او دیدار خواهد کرد.

پامپئو درباره آینده مذاکرات بین دو کشور گفت: ما تصور میکنیم آنها ( مذاکرات) در آینده نزدیک برگزار شود. من بسیار امیدوار هستم.

وی گفت: این کار مقداری بیشتر زمان خواهد برد. مقداری کار مقدماتی برای انجام باقی مانده است. هرگز نمی‌خواهم زمان تعیین کنم اما امیدوارم پیش از آنکه دیر شود استفان بیگن، نماینده ویژه آمریکا با همتای جدید کره شمالی خود دیدار خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: پیش بینی نمی‌کنیم که کره شمالی‌ها در این اجلاس حضور داشته باشند اما درصورت حضور، منتظر فرصتی هستم تا با وزیر خارجه ری یونگ هو دیدار کنم.

پامپئو در این سفر به دنبال کاهش تنش بین ژاپن و کره جنوبی به عنوان دو متحد نزدیک آمریکا نیز است. روز جمعه وزیر خارجه آمریکا به صورت جداگانه با همتایان ژاپنی و کره جنوبی خود ملاقات و پس از آن جلسه‌ای سه جانبه ترتیب داده خواهد شد.