به گزارش افکارنیوز،

چین در واکنش به ادامه توییت‌های ضد چینی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد منطقی نیست که آمریکا در مذاکرات تجاری با چین ترفند فشار حداکثری را ادامه دهد.

اخبار بین الملل_ به رغم انتقاد‌های دونالد ترامپ از چین و متهم کردن این کشور به تجدیدنظر در تعهداتش، مذاکره کنندگان چینی و آمریکایی روز چهارشنبه در شانگهای مذاکرات درباره جنگ تجاری دو کشور را آغاز کردند.

اندکی پیش از آغاز این مذاکرات در پشت در‌های بسته، رابرت لایتیزر، نماینده وزارت بازرگانی و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با لیو هی، معاون نخست‌وزیر چین و از افراد نزدیک به شی جینپینگ، رئیس‌جمهور این کشور دست دادند.

این دوازدهمین دور مذاکرات بین این دو قدرت اقتصادی و اولین مذاکرات رو در روی دو کشور از زمان شکست مذاکرات سه ماه قبل است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه شنبه هنگامی که مذاکره کنندگان دو کشور در حال خوردن شام و مذاکرات غیررسمی بودند، باز هم در توییتر بر ضد پکن موضع گرفت و نوشت: تیم من هم اکنون در حال مذاکره با آن‌ها (چینی ها) است، اما آن‌ها همیشه در پی تجدیدنظر در امتیازاتی هستند که پذیرفته اند.

او اعلام کرد چین قرار است افزایش خرید محصولات کشاورزی آمریکا را آغاز کند، اما نشانه‌ای دال بر انجام آن وجود ندارد.

ترامپ افزود: این مشکلی است که با چین وجود دارد آن‌ها چیزی را که گفته اند انجام می‌دهند، به راحتی انجام نمی‌دهند.

هوآ چونینگ Hua Chunying، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به این توییت ترامپ گفت: فکر می‌کنم منطقی نیست که آمریکا این ترفند‌های فشار حداکثری را ادامه دهد. وقتی کسی بیمار می‌شود، فایده‌ای ندارد که از کسی دیگر بخواهیم دارو بخورد. فکر می‌کنم آمریکا در مذاکرات تجاری باید صداقت و حسن نیت بیشتری از خود نشان دهد.

او افزود: این مذاکرات فقط وقتی پیشرفت می‌کند که آمریکا صداقت و اخلاص از خود نشان دهد و مذاکرات را در فضای برابر، احترام، درک و مبادلات متقابل پیش ببرند.