به گزارش افکارنیوز،

قوانین حمل سلاح در ایالتی از آمریکا تسهیل شده که تازه‌ترین تیراندازی مرگبار در آن رخ داده است.

اخبار بین الملل_ بنا به گزارش پایگاه شبکه سی‌ان‌ان، از ماه آینده (۱۰ شهریور) مجموعه‌ای از قوانین حمل سلاح در ایالت تگزاس اجرایی می‌شود که با اجرای آنها، سخت‌گیر‌های حمل سلاح کمتر می‌شود. قوانین حمل سلاح در حالی در ایالت تگزاس تسهیل می‌شود که تازه‌ترین تیراندازی مرگبار آمریکا در این ایالت اتفاق افتاده و از ۱۰ تیراندازی جمعی مرگبار در آمریکا، ۴ مورد آن‌ها در تگزاس رخ داده است.

هفته پیش در پی حادثه تیراندازی در فروشگاهی در شهر ال‌پاسوی ایالت تگزاس دست‌کم ۲۲ نفر کشته شدند. سی‌ان‌ان مدعی شد این قانون پیش از این اتفاق مرگبار تصویب شده بود.

آنگونه که سی‌ان‌ان نوشته با اجرای قوانین مذکور مالکان سلاح در ایالت تگزاس از جمله کارکنان مدارس اجازه خواهند داشت با اسلحه وارد مدارس و عبادتگاه‌ها و کلیسا‌ها شوند.

اعلام اجرای این قوانین در ایالت تگزاس با اعتراض شدید فعالان حقوق بشری و گروه‌های مخالف آزادی حمل سلاح مواجه شده است.

«کریس براون» رئیس گروه حامی جلوگیری از خشونت‌های مربوط به سلاح با انتقاد شدید از تصویب چنین قوانینی می‌گوید: طی دو سال گذشته بسیاری از ایالت‌ها از تراژدی‌های هولناک در لاس وگاس، ساترلند اسپرینگز و پارکلند و تیراندازی‌های مرگبار هر روزه (در آمریکا) درس گرفتند و قوانین جدید و سخت‌گیرانه‌ای برای حمل سلاح تصویب کردند تا امنیت شهروندان را تأمین کنند. اما قانونگذاران ایالت تگزاس به جای تلاش برای دور کردن سلاح‌ها از دست افراد خطرناک یا تأکید بر نگهداری امن سلاح، ازبرنامه‌های انجمن ملی سلاح آمریکا (NRA) پیروی و بدون توجه به خطرات و ناامنی‌ها، دیگران را به حمل سلاح در همه اماکن تشویق می‌کنند.