به گزارش افکارنیوز،

یک مقام مطلع ایتالیایی گفت جورجیو ماتارلا، رئیس جمهور این کشور از احزاب سیاسی خواسته به منظور جلوگیری از انتخابات زودهنگام، طی روزهای آینده در خصوص تشکیل دولت ائتلافی جدید به توافق برسند.

اخبار بین الملل_ ماتارلا پس از استعفای جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا، اقدام به مشورت با احزاب این کشور کرده تا دولت جدیدی تشکیل شود. وی قرار است با هیات‌هایی از «حزب دموکرات ایتالیا»، از حزب‌های مخالف دولت و چپ میانه، و حزب پنج ستاره دیدار و گفت‌وگو کند.

اخبار بین الملل_ در پی سقوط هفته گذشته دولت ایتالیا، نخست وزیر این کشور مجبور به کناره گیری شد. استعفای وی زمانی صورت گرفت که این کشور برای برنامه ریزی بودجه ۲۰۲۰ آماده می شد.  

ماتیو سالوینی، رهبر لیگ راست گرای ایتالیا با اعلام اینکه  ائتلاف حاکم این کشور دو هفته قبل مرده است، سقوط دولت را رقم زد. وی افزود که دیگر نمی تواند با شریک ائتلاف خود، حزب پنج ستاره، همکاری کند.  

سالوینی که وزیر کشور ایتالیا نیز هست، خواستار برگزاری انتخابات جدید شده تا به عنوان نخست وزیر به قدرت بازگردد. کونته، سالوینی را متهم کرده که اقتصاد کشور را برای منافع سیاسی و شخصی به مخاطره انداخته است.