به گزارش افکارنیوز،

در حاشیه سفر «قربان قلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان به  سنگاپور همایش تجاری 2 کشور آغاز به کار کرد.

اخبار بین الملل_ در این همایش بیش از نمایندگان 40 شرکت بزرگ سنگاپوری فعال در زمینه تولید تجهیزات نفتی، شیمیایی، انرژی، کشاورزی، غذایی، معماری، کشتی‌سازی، حمل‌ونقل، تجارت، بانک، فن‌آوری‌های دیجیتال و مهندسی حضور دارند.

از طرف ترکمنستان مقامات وزارتخانه‌ها، نهادهای مختلف و اعضای اتحادیه تولید کنندگان در این همایش حضور دارند.

در ابتدای جلسه «تیا سیانگ سنگ» رئیس اتحادیه کارآفرینان سنگاپور سخنرانی کرد.

وی گفت: همایش فعلی فرصت‌های خوبی برای تقویت همکاری و سرمایه گذاری متقابل فراهم کرده و مبادلات تجاری بین ترکمنستان و سنگاپور در سال 2018 به سطح 43 میلیون دلار رسید که در مقایسه با آمار سال 2016 رشد 5 برابری داشته است.

سیانگ سنگ تصریح کرد: اقتصاد ترکمنستان سریعترین رشد در بین کشورهای آسیای مرکزی را دارد و ظرفیت روابط دوجانبه بسیار بالا می‌باشد و امروز تفاهم‌نامه همکاری بین اتحادیه تولید کنندگان 2 کشور به امضا خواهد رسید.

علاوه بر این دولت ترکمنستان نمایشگاه محصولات ترکمنی را برگزار کرده و در آن لباس، پارچه، دارو، غذا، مواد شیمیایی و لوازم خانگی تولید این کشور معرفی شدند.

همچنین ظرفیت بندر بین‌المللی «ترکمن باشی» در حوزه حمل‌ونقل مسافران و بار و خدمات ترکمنستان در زمینه گردشگری نیز به کارآفرینان معرفی شد.

کارشناسان سنگاپوری معتقدند: همکاری با ترکمنستان در زمینه نفت، گاز، انرژی، شیمی، معماری، حمل‌ونقل و کشاورزی باید توسعه یابد.

شایان ذکر است که سفر بردی محمداف به سنگاپور امروز انجام می‌شود.