به گزارش افکارنیوز،

«مارشال بیلنگسلی»، معاون وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در امور مبارزه با تامین مالی تروریسم هفته جاری به لبنان آمد و در دیدار با مقامات مختلف گفت که کشورش هر تیمی را که حمایت عینی از حزب الله به عمل آورد، تحریم می‌کند .

اخبار بین‌الملل- در واکنش به این موضوع، گروه سیاسی معروف به «تجمع احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌های ملی لبنان» ( لقاء الأحزاب والقوى والشخصیات الوطنیة اللبنانیة) که متشکل از احزاب و شخصیت‌های سیاسی مهم لبنان است، بیانیه‌ای صادر و این اظهارات بیلنگسی را محکوم کرد.

 بر اساس گزارش شبکه «المنار»، تجمع احزاب اعلام کرد، اظهارات خصمانه این مسؤول که خودش نماینده «تروریست‌ترین کشور دنیاست» ناشی از کینه آمریکا از ملت‌های آزادی است که به خاطر کرامت و استقلال خود مبارزه می‌کنند؛ کینه‌هایی که منجر به جنگ‌ها و فاجعه‌هایی شده که تاریخ نمونه آن را سراغ ندارد.

در ادامه این بیانیه آمده: دموکراسی که دولت جنایتکار ایالات متحده از آن دفاع و آن را تبلیغ می‌کند، همان دموکراسی است که به رژیم نژادپرست صهیونیستی حق اشغال فلسطین، آواره کردن ملت آن، محاصره کردن آنها در آوارگی و ممانعت از کمک‌رسانی به آنها را می‌دهد.

تجمع احزاب افزود، در مقابل، آمریکا می‌بیند مقاومتی که سرزمین اشغال شده را به برکت فداکاری فرزندانش آزاد کرده، اکنون وارد نظام دموکراتیک لبنان (دولت) شده و از محبوبیت مردمی بالایی برخوردار است.

 اخیرا  دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا موسسه مالی «جمال تراست» لبنان را به بهانه تسهیل فعالیت‌های بانکی برای حزب‌الله در فهرست تحریم‌ها قرار داد.