به گزارش افکارنیوز،

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد تب استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا این هفته بالا گرفته است. بر اساس این گزارش، شماری از مقامات آمریکایی که برایشان احضاریه صادر شده بود قرار است به عنوان بخشی از تحقیقات در ارتباط با استیضاح ترامپ در جلسات شنود کنگره حاضر شوند.

اخبار بین‌الملل- در حالیکه دموکرات‌ها در کنگره در تلاشند روند رأی‌گیری درباره استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا تا روز شکرگزاری برگزار شود، جمهوری خواهان تلاش می‌کنند با این اقدام مقابله کنند.

خبرنگار سی ان ان از کاخ سفید گزارش داد این هفته, هفته شلوغی برای کنگره آمریکا محسوب می‌شود. در حالی که دموکرات‌ها در تلاش برای پیشبرد تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا هستند، قرار است «فیونا هیل» در جلسه شنود کنگره در پشت در‌های بسته حاضر شود. فیونا هیل، مشاور ارشد رئیس‌جمهور در امور روسیه و اروپا بود، اما او چند روز قبل از گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین درماه ژوئیه، دولت را ترک کرد. اما فیونا هیل تنها آغاز تلاش‌های دموکرات‌ها در این زمینه در این هفته محسوب می‌شود.

روز سه شنبه، «گوردون سانلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا قرار است در کنگره آمریکا شهادت دهد. البته هفته گذشته کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا مانع از حضور او در کنگره شدند، اما اکنون او تحت فشار‌ها قرار است شهاد دهد. بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، سانلند با وجود رد این موضوع که سیاستی معامله‌ای با اوکراین در میان بوده است، قرار است بگوید رئیس جمهور از او خواست این سخنان را بیان کند و اینکه او لزوما نمی‌داند آیا این موضوع واقعیت دارد یا نه.

در حالی که دموکرات‌ها آخر هفته را صرف این موضوع در کنگره کردند، رئیس‌جمهور آمریکا وقت خود را صرف دفاع از «رودی جولیانی» وکیل شخصی‌اش کرد.

چندی پیش، افشاگر ناشناس نهاد اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد ترامپ در چندین تماس تلفنی با ولادیمیر زلنسکی خواستار تسریع تحقیقات درباره فساد مالی پسر جو بایدن – رقیب انتخاباتی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰-- شده است. او طی تماسی تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس‌جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد.

افشای این موضوع باعث شد دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا بار دیگر گزینه استیضاح را مطرح کنند و تحقیقات رسمی در این خصوص آغاز گردد. دموکرات‌ها در راستای استیضاح ترامپ می‌کوشند از رودی جولیانی، وکیل ترامپ تحقیق کنند که او اعلام کرده از همکاری با کنگره امتناع می‌ورزد.