به گزارش افکارنیوز،

«محمد اقبال بهشتی» عضو و یکی از رهبران مجلس وحدت مسلمین پاکستان در رابطه با تلاش آمریکا، اسرلائیل و عربستان سعودی برای تاثیرگذاری در تظاهرات اعتراضی مردم لبنان و عراق گفت:  مثلث شیطانی امریکا، اسرائیل و عربستان سعودی دربرهم زدن امنیت در دو کشور عراق و لبنان موفق نخواهند شد.

اخبار بین‌الملل- بهشتی افزود: در حال حاضر در دو کشور عراق و لبنان و در هر جای خاورمیانه هر مشکلی که بوجود بیاید، اسرائیل و امریکا در آن دست دارند. چون آنها در یمن و شام شکست خوردند و در عراق هم داعش شکست خورد. لذا می خواهند در عراق با یک رویکرد جدید این فتنه را براه بیاندازند و این همان فتنه ای است که آنها در کشورهای مختلف با اسامی متنوع  مانند انقلاب سبز و ... راه می اندازند.

این فعال سیاسی و اجتماعی و کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما ادامه داد: درست است که در عراق مشکلات داخلی نظیر تقلب و رشوه وجود دارد و مردم با سختی های زیادی رو به رو هستند، ولی باید مواظب بود که اگر مردم مطالبات و اعتراضاتی دارند، دشمنان و در راس آنها امریکا و اسرائیل، از آن سوء استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: مزدوران سفارتخانه های امریکا و عربستان سعودی سعی دارند این تظاهرات و اعتراضات را به ناامنی و اغتشاش تبدیل  کنند. اگر خوب نگاه کنیم متوجه می شویم که در این اعتراضات کسانی که به قتل رسیدند، به وسیله تک تیر اندازها نشانه قرار گرفته اند که این هم نشان می دهد که دست های پنهانی در کار است.

این رهبر مجلس وحدت مسلمین پاکستان، با اشاره به این حقیقت غیر قابل انکار که در عراق مرجعیت، علمای حوزه و نیز قدرت های مثبتی  وجود دارد، گفت: اینک عراق، عراق قبلی نیست، یمن و سوریه هم مثل قبل نیستند. با این همه تظاهرات و اعتراضات، باز هم آن چیزی که ما در آینده مشاهده می کنیم، اینست که به امید خدا قدرت های منفی در عراق بار دیگر شکست خواهند خورد. همان طور که قبل از این با شکست مواجه شده بودند.

بهشتی تاکید کرد: امروز دولت و نخست وزیر عراق در مقابل خواسته های امریکا تسلیم نیست، ما دیدیم که امریکا درباره الحشد الشعبی و بعضی از موضوعات مانند روابط و معاملات چین و عراق خواسته های خود را ابزار کرده بود و جواب مثبتی به آن داده نشد و به همین علت امریکا از این دولت ناراضی است و می خواهد هر چه سریع تر این دولت را سرنگون کند و یک دولت دلخواه را بیاورد. لذا می خواهد در عراق اوضاع نا امن شود و به اهداف خود برسد. ولی در عراق قدرت های مثبت، قوی تر هستند که شامل مرجعیت، حوزه، علما و الحشد الشعبی می شود که با وجود آنها قدرت های منفی شکست خواهند خورد و اوضاع عراق خوب خواهد شد.

عضو مجلس وحدت مسلمین پاکستان تصریح کرد: لبنان همچون سنگر و دژ مقاومت است که در مقابل اسرائیل ایستادگی می کند. لذا اسرائیل بارها سعی کرده که این منطقه را ناامن کند و مشکلاتی در آنجا براه بیاندازد، ولی تاکنون شکست خورده است. لذا آنها سعی می کنند که امنیت لبنان را از بین ببرند. این مثلث شیطانی  که شامل امریکا، اسرائیل و عربستان سعودی است، می خواهند کشورهایی را که برای وجود اسرائیل خطر هستند، تصرف کنند و اوضاع آنها را ناامن کنند تا سودش به اسرائیل برسد. در این راه حتی آنها مزدوران خود را هم قربانی می کنند تا به اهداف بزرگ خود برسند. ولی آنها در برنامه های شوم خود موفق نخواهند شد و شکست خواهند خورد و در لبنان هم  قدرت های مقاومت ( مسلمان و غیر مسلمان) ، حزب الله و غیر حزب الله همه قوی هستند. زیرا «وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ»  دشمنان نقشه کشیدند؛ و خداوند (بر حفظ او و آیینش،) چاره‌جویی کرد؛ و خداوند، بهترین چاره ‌جویان است.