به گزارش افکارنیوز،

این نظرسنجی‌ها توسط ان‌سی‌ ریپورت (NC Report) برای روزنامه لا رازون، GAD۳ برای روزنامه ای‌بی‌سی و سیگمادوس (SigmaDos) برای ال موندو انجام شده است و نشان‌دهنده پیروزی سوسیالیست هاست اما هنوز آن‌ها برای تشکیل یک دولت به اکثریت نمی‌رسند.

اخبار بین‌الملل- بر اساس این نظرسنجی‌ها، هیچ یک از احزاب جناح چپ یا راست نمی‌توانند اکثریت کرسی‌های پارلمان را به دست بیاورند.

حزب پدرو سانچز، نخست‌وزیر موقت اسپانیا حدود ۱۲۰ کرسی از دست می‌دهد و حزب راست افراطی بوکس پیشرو است و با کسب حدود ۴۰ کرسی در مجلس ۳۵۰ کرسی اسپانیا به سومین حزب بدل می‌شود.

حزب راست میانه مردم در کنار سوسیالیست‌ها که در تاریخ معاصر اسپانیا بر عرصه سیاست این کشور تسلط داشته است، می‌تواند رشد خوبی داشته باشد؛ در حالی که حزب لیبرال سیودادانوس با کمتر از یک سوم کرسی‌هایی که در انتخابات آوریل به دست آورد و به دلیل تکرار انتخابات بیشترین ضربه را دید. بر اساس قانون اسپانیا، دوشنبه آخرین روز انتشار نظرسنجی‌های انتخاباتی است.

انتخابات ۱۰ نوامبر چهارمین انتخابات سراسری اسپانیا در چهار سال اخیر خواهد بود و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که هیچ یک از احزاب و هیچ یک از جناح‌های چپ یا راست، کرسی‌های کافی را برای کنترل پارلمان این کشور دریافت نخواهند کرد. از زمانی که سوسیالیست‌ها در انتخاباتی در ماه آوریل بیشترین حمایت را به دست آوردند اما نتوانستند کرسی‌های کافی را برای تشکیل دولت به دست بیاورند، اسپانیا دچار یک برزخ سیاسی شده است.