به گزارش افکارنیوز،

خلیفه حفتر فرمانده کل نیروهای مسلح لیبی اعلام کرد که ارتش تحت فرماندهی وی دیر یا زود وارد طرابلس در غرب لیبی خواهد شد.

اخبار بین‌الملل- وی افزود: اولویت ما سلامت ساکنان طرابلس و حفظ تاسیسات شهری است. گروههای مسلحی که بر طرابلس تسلط دارند مقادیر زیادی سلاح دارند که طی سالیان گذشته انباشته کرده اند یعنی زمانی که ارتش مشغول آزادسای بنغازی و درنه و تاسیسات نفتی از تروریستها بود. این گروههای مسلح مورد حمایت کشورهایی هستند که حامی تروریسم و هرج و مرج در لیبی هستند.

حفتر تاکید کرد: ما با سه گروه می جنگیم گروههای تروریستی که وابسته به داعش و القاعده و اخوان المسلمین هستند که از هرج و مرج پس از سقوط رژیم سابق بهره بردند و تلاش کردند که لیبی را به امارت اسلامی تبدیل کنند. گروه دوم کسانی هستند که به دنبال به دست آوردن پول با زور هستند و گروه سوم مزدورانی هستند که شورای ریاستی از برخی کشورهای افریقایی جذب کرده است و پول زیادی به آنها برای جنگ با ارتش لیبی داده است و آنها به غیر از پول هیچ نمی شناسند.

وی خواستار رفع ممنوعیت واردات سلاح به ارتش لیبی و نیز اقدامات کوبنده برای ممانعت از ارسال گسترده سلاح برای تروریستها در لیبی شد و گفت: اگر این ممنوعیت تسلیحاتی نبود، ارتش لیبی سالها قبل بر تروریستها آنهم با هزینه کمتر، غلبه کرده بود.

درباره اتهاماتی که به ارتش لیبی درباره حمایت خارجی زده می شود هم بیان کرد: اگر مبارزه با تروریسم اتهام است ما و همه کشورهایی که در کنار ما هستند آنرا می پذیریم.

وی از خطر بزرگی که حضور تروریستها در لیبی بر امنیت ملی برخی کشورها دارد، سخن گفت و افزود: تروریسم مرزی نمی شناسد و مبارزه با تروریسم تلاش های بین المللی و همکاری امنیتی و اطلاعاتی مشترک را طلب می کند.

حفتر نسبت به آینده لیبی هم ابراز خوش بینی کرد.