به گزارش افکارنیوز،

رهبر حزب آبی و سفید از سران حزب راستگرای لیکود خواست تا با تشکیل دولت وحدت ملی به همراه حزب آبی و سفید، از بنیامین نتانیاهو پیروی نکنند. این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، رهبری حزب لیکود را برعهده دارد.

اخبار بین‌الملل- نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روز پنجشنبه گذشته پس از آنکه دادستان کل اسرائیل به اتهام «فساد مالی» علیه او اعلام جرم کرد از «تلاش برای کودتا» علیه خود به وسیله دادستانان سخن گفت.

بنی گانتس در سخنان تند خود علیه بنیامین نتانیاهو گفت: «یک وطن پرست واقعی مردم اسرائیل را به خاطر جدال حقوقی خود گروگان نمی گیرد.»

او در بخش دیگری از سخنانش نخست وزیر اسرائیل را متهم کرد که با اقدامات خود خطر «جنگ داخلی» به وجود آورده است.

رهبر حزب آبی و سفید از سران حزب لیکود خواست که به تشکیل دولت وحدت ملی تحت رهبری او رضایت دهند. بنی گانتس پیشنهاد کرد که او در دولت وحدت ملی با مشارکت حزب لیکود دو سال نخست وزیر باشد و پس از آن بنیامین نتانیاهو در صورت تبرئه در دادگاه نخست وزیر شود.

برخی رسانه های اسرائیل روز جمعه گزارش داده بودند که شماری از نمایندگان ارشد حزب لیکود در کنست (پارلمان اسرائیل) در حال رایزنی برای برکناری بنیامین نتانیاهو هستند.

بنا به این گزارش ها نمایندگان ارشد حزب لیکود در کنست تلاش خواهند کرد تا با عزل بنیامین نتانیاهو از رهبری حزب طی ۲۱ روز آینده زمینه تشکیل دولت جدید و جلوگیری از برگزاری سومین انتخابات پارلمانی پیاپی را فراهم کنند.