هزاران تظاهرکننده غروب شنبه در تل آویو استعفای « بنیامین نتانیاهو » نخست وزیر رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

اخبار بین الملل - به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» معترضان در میدان «حبیمه» در تل آویو تجمع کرده و شعارهایی از جمله «نتانیاهو استعفا، اسرائیل مهمتر است» و «اسرائیل قوی» سردادند.

منابع خبری صهیونیستی از جمله شبکه «کان» و روزنامه «یدیعوت آحارانوت»  گزارش دادند که حدود 5000  تا 6000 نفر در این راهپیمایی حضور داشتند. تظاهرات غروب  شنبه  به دنبال راهپیمایی موافقان نتانیاهو در سه شنبه گذشته در تل آویو صورت گرفت.

تظاهرکنندگان همچنین تصاویری را که بر روی آنها به زبان‌های انگلیسی و عبری علیه نتانیاهو شعار نوشته شده بود، حمل می‌کردند.

«بنی گانتز» رهبر ائتلافی «آبی و سفید» نیز در ادامه تلاش‌های خود برای تضعیف جایگاه بنیامین نتانیاهو در حزب «لیکود»، خواستار تشکیل ائتلاف بدون حضور وی شد. گانتز طی یک پیام فیسبوکی برای ترغیب اعضای حزب لیکود جهت عبور از نتانیاهو، گفت بهترین کاری که آنها اکنون باید برای برون‌رفت از بن‌بستی کنونی کابینه در اسرائیل انجام دهند، تشکیل دولت بدون حضور نتانیاهو است. (جزئیات بیشتر)

نظرسنجی‌های جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد در صورت برگزاری سومین انتخابات سراسری در سال جاری حزب لیکود باز هم از رقیب خود عقب خواهد افتاد.