به گزارش افکارنیوز،

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، اظهارات « امانوئل ماکرون » رئیس جمهور فرانسه در خصوص مرگ مغزی ناتو را «بسیار زننده» توصیف کرد. 

اخبار بین‌الملل- وی تأکید کرد که هیچ کس‌ به اندازه فرانسه به ناتو نیاز ندارد و آمریکا کشوری است که کمترین منفعت را از ائتلاف سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌برد.

ترامپ در ادامه با تأکید بر اینکه شاهد فاصله گرفتن فرانسه از ناتو است، گفت: من رابطه خوبی با ماکرون دارم اما برخی اوقات، حرف‌هایی را که نباید، می‌زند.

ترامپ در ادامه به موضوع اعمال تعرفه بر کالاهای فرانسوی اشاره کرد و گفت: در صورتیکه قرار باشد شرکت‌های آمریکایی مالیات بدهند، به فرانسه اجازه نخواهم داد که از شرکت‌های آمریکایی منفعت ببرد.

وی در ادامه به تفاوت های موجود میان اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت: اتحادیه اروپا در خصوص تجارت، رفتار بسیار بسیار غیرمنصفانه‌ای با آمریکا دارد. اینکه در ناتو و در تجارت از ما سوء‌استفاده کنند درست نیست و ما اجازه این کار را نمی‌دهیم. ما در زمینه تجارت با اتحادیه اروپا گفتگو کرده‌ایم و آنها باید تغییر رویه دهند وگرنه اوضاع دشوار می‌شود.

به گزارش مهر، ماکرون چندی قبل در مصاحبه ‌با نشریه «اکونومیست» از وضعیت کنونی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) انتقاد کرده و گفته بود: آنچه ما امروز شاهد آن هستیم، مرگ مغزی ناتو است.

این اظهار نظر رئیس جمهور فرانسه با واکنش های منفی زیادی از سوی کشورهای عضو ناتو مواجه شد.