به گزارش افکارنیوز،

«محمد طباطبایی» جانشین «عصائب اهل الحق» عراق به وبگاه لبنانی «العهد» اعلام کرد، آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران یاد او را از ذهن عراقی‌ها و ایرانی‌ها پاک می‌کند اما برعکس، با این ترور در واقع حاج قاسم دو ملت عراق و ایران را متحد کرد.

اخبار بین‌الملل وی ادامه داد: اولین ثمره این شهادت تصویب طرح اخراج تمام نیروهای نظامی آمریکایی از عراق بود و ما منتظر مواضع دیگری از پارلمان عراق هستیم زیرا حاج قاسم سلیمانی میهمان عراق بود، ما به خروج نیروهای آمریکایی کفایت نمی‌کنیم بلکه به تحریم تمام کالاهای آمریکایی و بستن سفارت آمریکا در عراق فرا می‌خوانیم.

طباطبایی تأکید کرد: پاسخ به این ترور همانطور که آیت‌الله عظمی سید علی خامنه‌ای رهبر ایران اعلام کردند، قاطع خواهد بود و این پاسخ از سوی جمهوری اسلامی ایران، گروه‌های مقاومت و الحشد الشعبی عراق انجام خواهد شد.

آمریکا جمعه گذشته علامه بر به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، « ابومهدی المهندس » جانشین فرمانده حشدالعشبی عراق را نیز به همراه وی در فرودگاه بغداد شهید کرد.

پارلمان عراق در واکنش به این موضوع رأی به اخراج نیروهای آمریکایی داد. بعد از ابراز خشم دولت آمریکا و شخص رئیس‌جمهور این کشور از تصمیم دولت و پارلمان عراق برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق و تهدید او به اعمال تحریم‌ها علیه عراق، سه منبع مطلع آمریکایی از آغاز تدارک واشنگتن برای وضع تحریم‌ها علیه عراق خبر دادند.