به گزارش افکارنیوز،

دو تن از مسئولان امارات، امروز چهارشنبه، چند ساعت پس از واکنش موشکی ایران به آمریکا در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، بر ضرورت گفت‌وگوی سیاسی و کاهش تنش در منطقه تأکید کردند.

اخبار بین‌الملل- انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده در امور خارجه، در توییتی پس از حمله موشکی ایران نوشت: لازم است که منطقه خالی از تنش‌های کنونی و نگران‌کننده شود. 

این وزیر اماراتی که کشورش در جنگ اقتصادی و امنیتی به همراه عربستان، در کنار آمریکا ایستاد، افزود: کاهش تنش هم خردمندانه است و هم ضروری. باید مسیر سیاسی را برای رسیدن به ثبات طی کرد [نه تنش نظامی]. 

پیش از قرقاش نیز «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات ساعاتی پس از واکنش موشکی ایران به ترور سردار سلیمانی و هدف قرار دادن مهم‌ترین پایگاه آمریکا در عراق، ابراز امیدواری کرد که آرامش برقرار شود. به گزارش رویترز، وزیر انرژی امارات گفت: امیدواریم دیگر تنشی در راه نباشد. ما به آرامش و ثبات در بازار نفت نیاز داریم.

بامداد چهارشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای از اجرای حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در غرب عراق خبر داد و اعلام کرد که این عملیات در انتقام از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش انجام شد. 

پایگاه هوایی عین الاسد یک فرودگاه نیروی نظامی در استان الانبار در غرب عراق است و در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» مرکز استان الانبار قرار دارد. در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١٤، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت. این پایگاه امروز هدف ۱۳ تا ۱۷ موشک ایران قرار گرفت.