به گزارش افکارنیوز،

«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن امروز (چهارشنبه) به مناسبت «روز شهید» در این کشور سخنرانی کرد و گفت، امسال روز شهید با تحولات و اتفاقات زیادی همراه بود.

اخبار بین الملل- وی ضمن تلاوت آیه « وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» (هرگز گمان مبر آنها که در راه خدا کشته شده‌اند، مردگانند؛ آنها زنده هستند و نزد پروردگارشان روزى داده مى‌شوند ) به تفسیر این آیه پرداخت و تأکید کرد، شهدا همیشه زنده هستند و از درجات بسیار بالا نزد پروردگار برخوردارند.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، الحوثی در ادامه گفت، متغیرهای سالانه به نفع «بندگان مستضعف خداوند» در یمن و مابقی منطقه روند صعودی به خود گرفته است.

رهبر انصارالله ضمن اعلام اینکه امت اسلام با دشمنانی آشکار روبرواست، افزود، در مقدمه این دشمنان،  آمریکا و اسرائیل هستند که با توطئه‌های شیطانی به دنبال ضربه زدن به امت اسلام هستند، آنها پیشوایان کفر در عصر حاضرند.

عبدالملک الحوثی به جنایات آمریکا در عراق هم پرداخت و به عنوان شاهد مثال به وقایع زندان «ابوغریب» اشاره کرد.

وی ادامه داد، شر آمریکا حتی به ملت‌های غیراسلامی هم رسیده که از جمله آن می‌تواند به بمباران شیمیایی ژاپن و جنگ ویتنام اشاره کرد.

الحوثی گفت: آیا می‌توان آنچه آمریکا در عراق، افغانستان و فلسطین انجام داده فراموش کرد؟ آمریکا همواره از اسرائیل حمایت نامحدود کرده و در هر آنچه که بر سر فلسطین آمده، نقش آمریکا واضح است.

وی ادامه داد، ملت و کشوری پیدا نمی‌شود که آمریکا به شکلی خصمانه و استکباری در آنجا نباشد. اگر مداخله آمریکا و مدیریت جنگ یمن به دست این کشور نبود اتفاقات یمن هم رخ نمی‌داد،نقش آمریکا در حمله یمن نقشی اساسی و محوری است.

رهبر انصارالله سپس تأکید کرد، برخی قدرت‌ها در کشورهای مختلف آنچنان تابع هستند که به ملت‌های خود اجازه برگزاری تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی را نمی‌دهند.

الحوثی گفت:اگر تسلیم تابع بودن در مقابل آمریکا و اسرائیل شویم جوهر و اصل اسلام را از دست داده‌ایم.این منافقان و خیانتکاران هستند که تسلیم آمریکا شده‌اند و دشمن هر کسی که دشمن آمریکاست و دوست هر کسی که دوست آمریکاست، می‌شوند.

وی ضمن اعلام این موضوع که «ما در مرحله آزمایش الهی قرار داریم» تأکید کرد، تبعیت از آمریکا امت اسلام را از کرامتش دور خواهد کرد و صادق بودن با تابع آمریکا بودن جور در نمی‌آید.

الحوثی سپس اعلام کرد: ما با واقعیت حمله به منطقه روبرو هستیم، این آمریکاست که به سمت ما آمده است؛ ما کسانی نیستیم که با کشتی به آمریکا حمله کنیم، به مردم آن تعرض کنیم، ثروت‌هایش را بدزدیم و برای خود در آنجا پایگاه نظامی بسازیم.

وی تصریح کرد: کدام کشور عربی وجود دارد که آمریکا در امور سیاسی آن مداخله نکرده باشد؟ کدام کشور اسلامی وجود دارد که آمریکا علیه آن توطئه نکرده باشد؟  آمریکا به کسانی که تابع و تسلیمش هستند مانند نظام سعودی، احترام نمیگذارد.

رهبر انصارالله افزود: مردم در آمریکا از نادانی دونالد ترامپ  صحبت می‌کنند اما رسانه‌های سعودی او را تمجید می‌کنند!