به گزارش افکارنیوز،

برخی از شاهدان و منابع مختلف گفتند که تعدادی از جنگنده‌های روسی چندین منطقه تحت کنترل تروریستهای سوری در شمال غربی «ادلب» را مورد حمله قرار دادند.

اخبار بین الملل - این منابع گفتند که پس از گذشت دو روز از توافق آتش‌بس ترکیه و روسیه، شهرهای خان‌ السبل، ماساران و چند شهر دیگر در استان ادلب مورد حمله قرار گرفته است.

توافق آتش‌بس در ادلب سوریه یک روز بعد از آن اجرا شد که رؤسای جمهور روسیه و ترکیه طی بیانیه‌ای مشترک بر ضرورت اجرای توافق‌های به عمل آمده بین طرفین در مورد سوریه و تلاش برای مقابله با تروریسم و مقابله با جدایی‌طلبان در سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور عربی تأکید کردند.

استان ادلب سوریه به همراه مناطق اطراف آن بر اساس توافق آستانه چهارم بین ایران، روسیه و ترکیه جزو مناطق کاهش تنش به شمار می‌رود. مطابق این توافق، مقابله با گروه‌های تروریستی مانند داعش و جبهة النصره (شاخه سوری القاعده) در هر نقطه‌ای از سوریه امری ضروری است حتی در مناطق کاهش تنش.

این استان از تابستان ۲۰۱۵ به دست گروه تروریستی جبهه النصره افتاد و ارتش سوریه حق دارد مطابق مفاد توافق آستانه چهارم علیه این گروهک عملیات کند. جبهه النصره با حمایت ترکیه برای اینکه مشمول این بند از توافق نشود، بارها اسم خود را تغییر داده و هم‌اکنون تحت عنوان هیئة تحریر الشام در این استان سوری حضور دارد.