لو پارناس، از دستیاران نزدیک رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ، ادر گفتگویی با شبکه خبری ام اس‌ان‌بی‌سی درباره فشار رئیس جمهور آمریکا بر دولت اوکراین جهت تحقیقات پیرامون فساد مالی جو بایدن و پسرش گفت که ترامپ"دقیقا می دانست که چه چیزی در جریان است".

اخبار بین الملل - پارناس گفته که جولیانی هرگز در مورد فساد مالی تحقیق نمی‌کرد بلکه هدف آسیب رساندن به وجهه جو بایدن، رقیب بالقوه دمکرات دونالد ترامپ بود.

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه‌ای لایحه قانونی استیضاح رئیس جمهوری را به سنای این کشور فرستاده تا روند محاکمه و استیضاح رییس جمهوری آمریکا رسما آغاز شود.

قطعنامه ناظر بر استیضاح دونالد ترامپ با ۲۲۸ رای موافق در برابر ۱۹۳ رای مخالف در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید و به این ترتیب ترامپ سومین رئیس جمهور در تاریخ آمریکاست که استیضاح می شود.

طرح استیضاح که دمکرات ها تهیه و تصویب کردند شامل دو ماده سوءاستفاده از قدرت برای مقاصد شخصی و اقدام در جلوگیری از انجام وظیفه کنگره بود.

ترامپ متهم است که رییس جمهوری اوکراین را با تهدید به تعلیق کمک نظامی آمریکا تحت فشار گذاشته تا با تحقیق درباره رقیب انتخاباتی احتمالی‌اش جو بایدن او را بی اعتبار کند.

در همین رابطه قرار است جان رابرتز، دادستان عالی آمریکا در مجلس سنا حضور یافته و در ارتباط با طرح استیضاح ادای سوگند کند. پس از آن ۱۰۰ سناتور آمریکا سوگند یاد خواهند کرد. بنابر قوانین آمریکا، در روند بررسی طرح استیضاح رئیس جمهور، مجلس سنا نقش یک نهاد داوری (دادگاه) را به عهده می‌گیرد.