به گزارش افکارنیوز،

گزارش اولیه نحوه به وجود آمدن بحران آرد در پاکستان به «عمران خان» نخست وزیر پاکستان تحویل داده شد.

اخبار بین الملل - گزارش ها حاکی است طبق این گزارش بحران کمبود آرد و گران شدن ناگهانی گندم طی یک برنامه ریزی منسجم و از مدتی قبل آغاز شده است.

این گزارش تائید می کند برخی سیاستمداران اپوزیسیون ، افسران انتظامی و تجار در گران شدن آرد و احتکار این محصول مهم نقش دارند.

تا دو ماه پیش آرد در پاکستان به وفور یافت می شد و این کشور علاوه بر تامین نیاز داخلی بخشی از محصولات تولید شده را در بازار کشورهایی چون افغانستان به فروش می رساند.

از یک ماه پیش و به صورت ناگهانی آرد در پاکستان کمیاب شده و قیمت آن نیز به شکلی سرسام آور افزایش یافت، کار در این خصوص به اندازه‌ای بالا گرفت که دولتمردان پاکستانی مجبور شدند آرد را از دیگر کشورها وارد کنند.

پیش از این «مریم اورنگزیب» سخنگوی حزب نواز «جهانگیرترین» عضو ارشد حزب تحریک انصاف را عامل گرانی و کمیاب شدن آرد معرفی کرده بود.

گفتنی است در پاکستان به دلیل کمتر بودن مصرف برنج نسبت به کشورهایی چون ایران مصرف آرد و گندم بسیار زیاد است و یکی از مهم ترین نیازهای روزانه خانواده ها تلقی می شود.

گران شدن آرد ضربات اقتصادی سنگینی به دولت اسلام آباد زده است و عمران خان در تلاش است هر چه سریع تر این مشکل را مهار کند.