به گزارش افکارنیوز،

سفارت هند در دمشق شامگاه یکشنبه یک مراسم مهمانی را به مناسبت هفتاد و یکمین روز جمهوری هند در هتل «داما روز» دمشق ترتیب داد.

اخبار بین الملل - «حفظ الرحمن» سفیر هند در دمشق طی نطقی در این مراسم تاکید کرد: «هند به استقلال و تمامیت ارضی سوریه احترام می‌گذارد و مجددا حمایت خود را از سوریه در نبرد با همه اشکال تروریسم اعلام می‌دارد و ابراز امیدواری می‌کند که امنیت و ثبات در همه نقاط سوریه حاکم شود و به وضعیتی بهتر از آنچه قبلا بود بازگردد».

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه حفظ الرحمن با تأکید بر روابط دو جانبه قوی و دوستانه میان سوریه و هند که عمیقاً ریشه دار شده و در روابط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی گسترش یافته است، گفت که کشورش به طور مؤثری در بازسازی سوریه کمک خواهد کرد.

«فیصل المقداد» معاون وزیر خارجه سوریه هم به نوبه خود در این مراسم تاکید کرد: «طی سال‌های گذشته شاهد روابط و همکاری بیشتر بین دو کشور بودیم که  موید قدرت و دوام این روابط بیش از هر زمان دیگری است».

وی همچنین از مواضع هند و مردم آن در حمایت از سوریه در سال‌های جنگ علیه تروریسم به ویژه در محافل بین المللی و تلاش‌هایش در زمینه ارائه کمک‌های بشردوستانه به ویژه پزشکی تقدیر کرد.

المقداد تاکید کرد: «ادامه حضور نمایندگی دیپلماتیک هند در بالاترین سطوح در طول جنگ با سوریه، قدرت این روابط توسعه یافته را تأیید می‌کند، درست زمانی که کشورهایی که ادعای تمدن و انسان دوستی دارند سفیران خود را از سوریه فراخواندند و تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ظالمانه را بر سوریه و مردم آن تحمیل کردند».

وی  تأکید کرد: «ارتش عربی سوریه به نبردهای شریف خود  علیه دشمنان بشریت ادامه می‌دهد و هرگز متوقف نخواهد شد تا وقتی که همه سرزمین‌های سوریه را از تروریست‌ها پاکسازی کند و  امنیت و ثبات را به  سراسر کشور بازگرداند».

در این مراسم وزرای امور اجتماعی، کار، آموزش عالی، مخابرات و فناوری دولت سوریه و همچنین «نجدت انزور» معاون رئیس پارلمان سوریه و شماری دیگر از مقامات و مسئولین از جمله سفرا و نمایندگان هیئت‌های دیپلماتیک خارجی در دمشق حضور داشتند.