به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر محرمانه رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به رام الله در پی اعلام طرح ترامپ موسوم به معامله قرن درباره فلسطین خبر دادند.

اخبار بین الملل- رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که جینا هاسپل در پی اعلام این طرح به صورت محرمانه و به منظور بررسی واکنش احتمالی فلسطین به رام الله سفر کرده است.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید که هاسپل در سفر به رام الله با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرده و به وی اطمینان داده که دولت آمریکا مانع اقدامات یکجانبه اسرائیل از جمله الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و اعمال حاکمیت بر شهرک‌ها قبل از انتخابات کنست که قرار است ماه مارس آینده برگزار شود، خواهد شد.

طبق اعلام رسانه‌های صهیونیستی، هاسپل تضمین‌هایی را از طرف فلسطینی درباره اینکه روابط دستگاه‌های امنیتی تشکیلات خودگردان با سیا ادامه خواهد داشت، دریافت کرده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در رونمایی از طرح صلح ادعایی خود موسوم به « معامله قرن » ادعا کرد: «امروز گام مهمی به سوی صلح برداشته خواهد شد. حکومت‌های منطقه می‌فهمند که تروریسم و افراطی‌گری دشمن همه است. دیروز یا نتانیاهو و گانتز دیدار کردم؛ هر دو با من دیدار کردند و حمایت خود را از این تلاش‌ها اعلام کردند تا نشان دهند اسرائیل طرفدار صلح است!»

وی همچنین مدعی شد: «فلسطینی‌ها باید زندگی بهتری داشته و از چرخه خشونت و فقر بیرون بیایند. مناقشه اسرائیل و فلسطین باید به یک راه حل برسد. این طرح ۸۰ صفحه داشته و همه جزئیات را در برگرفته است. این طرح بُرد-بُرد است… این اولین بار است که اسرائیل اعلام کرده با طرحی موافقت می‌کند؛ این پیشرفتی بی سابقه است».

ترامپ همچنین در حمایت تمام قد از رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «در این چشم انداز اورشلیم (بیت المقدس) همچنان پایتخت بلامنازع اسرائیل باقی می‌ماند! این کار سختی نیست؛ این کار را ادامه می‌دهیم و ایالات متحده حاکمیت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد. این گذار و حرکت به سوی راه حل دو دولتی به هیچ خطر برای اسرائیل تبدیل نمی‌شود. صلح به سازش نیاز دارد؛ اما نمی‌خواهیم کاری انجام دهیم تا امنیت اسرائیل به خطر بیفتد. من برای اسرائیل کارهای زیادی کردم؛ سفارتمان را به قدس انتقال دادم و بلندی‌های جولان را به عنوان بخشی از اسرائیل به رسمیت شناختم. بزرگترین کاری که کردم خروج از توافق بَد اتمی با ایران بود».

رئیس جمهور در ادامه ادعاهای واهی خود گفت: «البته باید برای فلسطینی‌ها هم کار زیادی بکنم؛ وگرنه انصاف رعایت نمی‌شود! این توافق فرصت خوبی است که فلسطینی‌ها بتوانند پس از ۷۰ سال دولت خود را تشکیل دهند. تیم ما بلد هستند که توافق خوبی را به انجام برسانند. مایک پمپئو وزیر خارجه؛ فکر کنم تو می‌خواهی برای سنا بروی؛ جابجا نشو و نرو؛ تو خوب کار می‌کنی. نقشه جدید وسعت اسرائیل را بسیار زیاد می‌کند!»