به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از «معامله قرن» رونمایی کردند. طرحی که ترامپ معتقد است بهترین، عملیاتی ترین و عینی‌ترین طرح برای صلح فلسطین و اسرائیل است؛ چرا که طرح‌های قبلی خیالی بوده‌اند. او مدعی بود که این طرح منافع اسرائیل و فلسطین را همزمان تأمین خواهد کرد.

اخبار بین الملل- اما عدم مشارکت « محمود عباس » رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مراسم رونمایی از طرح و موضع گیری های او در خصوص عدم پذیرش معامله قرن از یک سو و رضایت تمام و کمال نتانیاهو از طرح ترامپ و کف زدن‌های مرتب و خوشحالی زائد الوصف او از سوی دیگر نشان از عدم رعایت عدالتی است که ترامپ مدعی رعایت آن در این طرح بود.

اعلام معامله قرن از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و هم پیمان وی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شرایط فعلی یک امر طبیعی است زیرا به اعتقاد آنها روی آوردن به این قرارداد به نوعی وسیله‌ای برای برون رفت از بحران‌های سیاسی و فسادی است که افراد در واشنگتن و تل آویو درگیرشان هستند، این بحران‌ها حیات سیاسی شان را تهدید می‌کند.

در همین راستا خضر الکبش یکی از اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان و رئیس انجمن دوستی و همکاری اسلامی درخصوص معامله قرن گفت: قضیه فلسطین یک موضوع حائز اهمیت است و ملت فلسطین همانطور که در گذشته و حال ثابت کرده است می‌تواند تمامی اتفاقات اینچنین ننگین و تمام رویدادها و توطئه‌هایی که با تبانی و حمایت برخی کشورهای عربی صورت گرفته است را پشت سر بگذارد.

وی خاطرنشان کرد: ملت فلسطین با گزینه مقاومت و ایثار و فداکاری می‌تواند تمامی توطئه‌ها علیه خود را ناکام بگذارد.

شیخ خضر الکبش درخصوص راهکارهای مقابله با معامله قرن تصریح کرد: مواجهه با معامله قرن تنها با وحدت ملت فلسطین و پایان بخشیدن به اختلافات داخلی میسر است. در حال حاضر انتفاضه فلسطینی باید شعله ور شود. راهپیمایی‌ها و تظاهرات‌ها علیرغم مفید بودن قادر نیست چنین توطئه ای را خنثی کند چرا که این امر نیازمند یک زلزله‌ای است که رژیم صهیونیستی و آمریکا را تکان دهد، زلزله‌ای که بتواند این توطئه مخرب آمریکا در منطقه را نابود کند.

وی اظهار داشت: اعلام معامله قرن از سوی دونالد ترامپ و اعتراف به ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی به مثابه اعتراف به این موضوع است که واشنگتن در راس تروریسم در جهان قرار دارد. این تروریسم رو به زوال است و با ایستادگی و مجاهدت مقاومت از بین خواهد رفت. معامله قرن نیز قراردادی ننگین است که هرگز اجرایی نخواهد شد.