به گزارش افکارنیوز،

یک مقام عالی‌رتبه نظامی سودان گفت که نشست روز دوشنبه (دیروز) بین «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای انتقالی سودان و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، با سازماندهی امارات صورت گرفت.

اخبار بین الملل- خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که امارات به بهانه کمک به حذف نام سودان از فهرست تروریسم، دیدار بین نتانیاهو و البرهان را سازماندهی کرد.

روز دوشنبه (دیروز) انتشار خبری درباره دیدار نتانیاهو و البرهان در جریان سفر نتانیاهو به اوگاندا ، با واکنش‌هایی در فضای مجازی، گروه‌های فلسطینی و داخل سودان مواجه شد.

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، نتانیاهو پس از این دیدار از دستیابی به توافقی برای همکاری و عادی‌سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و سودان خبر داد.

او گفت: «اطمینان دارم که سودان در مسیر جدید و مثبت حرکت می‌کند و در گفت‌وگو با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز این موضوع را گفته است».

خبرگزاری سودان روز دوشنبه (دیروز) از تماس تلفنی پامپئو با البرهان خبر داد و افزود که پامپئو از البرهان برای سفر رسمی به آمریکا به منظور بررسی روابط دوجانبه و راهکارهای توسعه آن دعوت کرد و البرهان نیز از این دعوت پامپئو استقبال کرد.