به گزارش افکارنیوز،

همزمان با تشدید جنگ لفظی میان مقامات پکن و واشنگتن بر سر موضوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی گسترده آن بر بازارهای مالی جهان، سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد: «این احتمال وجود دارد ارتش آمریکا ویروس کرونا را به شهر ووهان آورده باشد».

اخبار بین الملل- این اظهارات در شرایطی بیان می شود که مقامات پکن از اتهام زنی مکرر مقامات آمریکا مبنی بر تعلل چین در مواجهه به موقع با این ویروس به شدت آزرده خاطر هستند.

در همین ارتباط، روز چهارشنبه «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که سرعت عکس العمل چین به ظهور این ویروس برای جهانیان به قیمت دو ماه [تأخیر] تمام شد؛ در حالیکه چین می توانست برای شیوع این بیماری آماده باشد.

در مقابل این اتهام زنی، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در یک پیام توئیتری نوشت: «این آمریکا است که بدور از شفافیت عمل می کند».

وی با اشاره به اینکه احتمالاً ارتش آمریکا این ویروس همه گیر را به ووهان آورده است، خطاب به دولتمردان آمریکایی گفت: «شفاف سازی کنید! داده های خود را اعلام کنید. آمریکا به ما یک توضیح بدهکار است».

گفتنی است که این مقام چینی برای ادعاهای خود در خصوص نقش آمریکا در شیوع ویروس کرونا در چین هیچگونه شواهد و مدرک مستدلی ارائه نکرد.