بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت در حالیکه ما درگیر مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستیم، حزب آبی و سفید همچنان به حمایت از تروریست‌ها ادامه می‌دهند.

اخبار بین الملل- نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعضای حزب فهرست مشترک را تروریست خطاب می‌کند که از سوی حزب رقیب او بنی گانتز مورد حمایت است.

حزب آبی و سفید پیشتر اعلام کرده بود که ریاست برخی از کمیته‌های کنست، پارلمان رژیم صهیونیستی، باید به حزب فهرست مشترک داده شود. حزب فهرست مشترک متشکل از ائتلاف چهار حزب قدرتمند عرب هَدَش، بَلاد، فهرست اعراب متحد و تَعال است.

نتانیاهو از حزب رقیب خود خواست تا مسائل سیاسی را کنار گذاشته و به اقدامات مشترک برای مبارزه با شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی ملحق شود.

گفتنی است رووین ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی روز دوشنبه «بنی گانتز» رئیس حزب آبی‌وسفید و رقیب اصلی بنیامین نتانیاهو را رسماً مأمور تشکیل کابینه این رژیم کرد. رئیس رژیم صهیونیستی از بنی گانتز خواست کابینه تشکیل دهد و به یک سال بن بست سیاسی این رژیم پایان دهد.

گانتز چهار هفته فرصت دارد تا برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی تلاش کند و در صورت نیاز، این فرصت ۱۴ روز دیگر تمدید خواهد شد.

این اقدام ریولین در واقع به منزله ضربه‌ای به بنیامین نتانیاهو محسوب می‌شود، اما لزوماً به معنای پایان دوره تصدی نخست‌وزیری وی نیست که طولانی‌ترین دوره نخست وزیری را داشته است.