به گزارش افکارنیوز،

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و بنی گانتز، رئیس حزب آبی‌ و سفید طی نشست دومی که در روز دوشنبه داشته‌اند بر سازوکار تشکیل یک کابینه ائتلافی توافق کردند و آن را به امضاء رساندند.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش‌هایی که جزئیات این ائتلاف را بیان کرده، نتانیاهو و گانتز توافق کردند که مقام نخست‌وزیری را به طور چرخشی بین دو حزب تقسیم کنند.

بر اساس این توافق نتانیاهو همچنان به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند و پس ار گذشت یک سال و نیم جای خود را به بنی گانتز خواهد داد. تا آن زمان گانتز در پست وزیر جنگ در کابینه رژیم صهیونیستی حضور خواهد داشت.

به گزارش  کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی این دو چهره سیاسی در اراضی اشغالی قرار است طی کنفرانس خبری در رابطه با توافقی که نهایی شده، سخن بگویند و به جزئیات آن بپردازند. 

پیشتر و در جلسه دیگری که در روز دوشنبه برگزار شده بود، نتانیاهو و گانتز به هیچ توافقی دست نیافته بودند.  اما پس از گذشت ساعاتی اعلام شد که آن‌ها قصد دارند برای دومین بار در یک روز با یکدیگر ملاقات کنند. 

همزمان با تلاش‌ احزاب برای خارج کردن رژیم صهیونیستی از بن‌بست سیاسی، گمانه‌زنی‌ها برای برگزاری انتخابات چهارم در اراضی اشغالی بر سر زبان‌ها افتاده بود. پیش از این چندین بار رسانه‌های صهیونیستی از نهایی شدن توافق بین گانتز و نتانیاهو گفته بودند که نهایتا خبری از توافق در کار نبود.