به گزارش افکارنیوز،

سازمان بهداشت روسیه از دانشجویان رشته پزشکی در این کشور دعوت کرده است با حضور در بیمارستان های مسکو ضمن کمک به مداوای بیماران مبتلا به کرونا ماهانه تا ۱۷۵ هزار روبل (۲۴۰۰ دلار) درآمد کسب کنند.

اخبار بین الملل-در اطلاعیه این سازمان که منتشر شد، اعلام شده است: به دانشجویان رشته پزشکی و پیراپزشکی پیشنهاد می‌دهیم برای کسب تجربه عملی در مراکز درمانی مسکو به کار بپردازند یا در مقام کادر درمانی سطح پایین یا متوسط آغاز به کار کنند.

سازمان بهداشت مسکو هم اعلام کرده است: به دانشجویانی که در مراکز مداوا کننده بیماران کرونایی دوره تجربی را بگذرانند ۷۰ هزار روبل (حدود هزار دلار) در ماه حقوق خواهد داد.

دانشجویانی که در مقام پرستار در بیمارستان‌های ویژه مداوای کرونا کار کنند هم ماهانه ۱۱۵ هزار روبل (۱۵۰۰ دلار) و در مقام پرستار ارشد ماهانه ۱۷۵ هزار روبل (۲۴۰۰ دلار) دریافت ‌می‌کنند. 

گفتنی است، طبق مقررات درمانی روسیه، دانشجویانی که دوره تجربی را در مراکز درمانی این کشور بگذرانند هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند اما با مصوبه وزارت بهداشت روسیه، برای کار تجربی در مراکز درمانی حقوق دریافت خواهند کرد. 

در همه بیمارستان‌ها به دانشجویان پزشکی تغذیه رایگان و لباس ویژه محافظ دربرابر ویروس کرونا داده میشود.

کمیته مقابله با شیوع کرونا در روسیه اعلام کرد: در ۲۴ ساعته گذشته ۱۰ هزار و ۵۶۱ نفر دیگر کرونا گرفته‌اند.

 در شبانه روز اخیر ۷۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جانباخته اند و یک هزار و ۴۵۶ تن دیگر که به این بیماری مبتلا شده بودند، بهبود یافتند.