به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین اظهارات «دیوید فریدمن»، سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی را دروغ و مردود دانست.

اخبار بین الملل-نبیل ابو ردینه امروز چهارشنبه گفت اینکه سفیر آمریکا گفته که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن به قلمرو رژیم صهیونیستی، تصمیم اسرائیلی است، مردود و کذب است؛ چرا که این تصمیم بر اساس معامله قرن آمریکا و نقشه‌های این کشور علیه فلسطین گرفته شده است.

بنابه گزارش روزنامه الشرق، سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که رژیم صهیونیستی و آمریکا در این باره حق ندارد و هرگونه اقدامی که مخالف قانون و قوانین بین‌الملل باشد، مشروعیت و وجهه قانونی ندارد.

نبیل ابو ردینه گفت که مردم فلسطین همه توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد و اجازه نخواهند داد این گونه اقدامات اجرا شود. او تهدید کرد که در صورت اجرای طرح الحاق کرانه باختری به به رژیم صهیونیستی، همانگونه که محمود عباس گفته، همه توافقات و تفاهم‌نامه‌ها با اسرائیل و آمریکا لغو خواهد شد. تشکیلات خودگردان بر اساس معاهده اسلو، با رژیم صهیونیستی توافق امنیتی امضا کرده است.

در هفته‌های اخیر و به دنبال اعلام توافق «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر ائتلاف «آبی و سفید» برای تشکیل کابینه، احتمال اقدام تل‌آویو برای الحاق بخشهایی از کرانه باختری به خود تقویت شده چرا که نتانیاهو و گانتز پیشتر موافقتشان را با این موضوع اعلام کرده بودند.

از سوی دیگر، مرکز مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی گزارشی منتشر و تأکید کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا، باید اقدامات مربوط به الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین، صورت گیرد