به گزارش افکارنیوز،

گزارش‌های نشان می‌دهد بیش از ۸۰۰ مورد از آزمایش کرونای زندانیانی که در زندان فدرال کالیفرنیا به سرمی‌برند تا هفته گذشته مثبت شده است.

اخبار بین الملل-این رقم نشان از ۳۰۰ مورد ابتلای جدید در روز‌های اخیر است که بر این اساس می‌توان تخمین زد بیش از ۷۰ درصد جمعیت این زندان‌ها به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

بر اساس اطلاعاتی که این نشریه از اداره زندان‌ها به دست آورده، ۴۷ درصد موارد تایید شدۀ ابتلا به کرونا مربوط به سیستم زندان‌های فدرال بوده است. یازده نفر از کارکنان زندانی که ۱۱۶۲ زندانی خطرناک در آن نگهداری می‌شدند نیز به کرونا مبتلا گشته‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، یک بیمارستان نظامی برای معالجه این زندانیان در نظر گرفته شده است. منابع آگاه در این خصوص به این نشریه گفتند بیشتر موارد ابتلا در زندان بدون علامت بودند.

اداره زندان‌های کالیفرنیا گفت: در زندانی دیگر در همین ایالت که برای زندانیان با خطر متوسط است ۳۱ زندانی و ۱۴ نفر از کارکنان آن به ویروس کرونا آلوده شده‌اند و در مجموع شمار مبتلایان در هر دو زندان فدرال به ۸۲۳ نفر می‌رسد. دو زندانی نیز بر اثر کرونا درگذشته است.

در شهر سانتا باربارا در ایالت کالیفرنیا یک هزار و ۳۲ مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است که ۸۰ درصد مبتلایان مربوط به این زندانیان دو زندان فدرال می‌شود. گرگگ هارت، سرپرست ناحیه سانتا باربارا به مسئولان محلی تایمز در این خصوص گفت: «مقامات در کنترل اوضاع موفق نبوده‌اند. ما مرتبا از سوی مقامات زندان طرد می‌شویم.»

آمریکا با بیش از یک میلیون ۳۴۷ هزار مبتلا در صدر کشور‌های آلوده به ویروس کرونا در سراسر جهان قرار دارد. بیش از ۸۰ هزار نفر نیز بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.