به گزارش افکارنیوز،

«بنیامین نتایناهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و نزدیکانش در آستانه برگزاری جلسه محاکمه وی، قصد تخریب «آویخای مندلبلیت» دادستان کل این رژیم را دارند.

اخبار بین الملل-دفتر دادستان کل رژیم اشغالگر فلسطین معتقد است که حامیان نتانیاهو در آستانه برگزاری جلسه محاکمه وی در تاریخ ۲۴ مه (۴ خرداد) هجمه و حملات گسترده‌ای را علیه دادگاه مخصوصا در شبکه‌های اجتماعی به را انداخته‌اند.

از جمله هجمه‌ها علیه دادستان کل انتشار و پخش یک ویدئو در میان فعالان راست افراطی در سرزمینهای اشغالی است که در آن با نمایش تصویر مندلبلیت به صورت برجسته اعلام می‌شود که وی نمی‌تواند از حقیقت فرار کند.

یک مقام ارشد دفتر دادستان کل اعلام کرد که نزدیکان نتانیاهو سعی دارند تا دادستان کل را به عنوان یک متهم جلوه دهند.

دادگاه عالی و دادستان کل رژیم صهیونیستی که هدف هجمه نزدیکان نتانیاهو قرار گرفته‌اند چهارشنبه گذشته صلاحیت نتانیاهو برای تشکیل کابینه را تایید کرد. پس از تشکیل کابینه اسرائیل، نخست‌وزیر همراه با نزدیکان خود آماده رویارویی با جلسه محاکمه در دادگاه منطقه‌ای قدس در اوایل خرداد ماه خواهد شد.

مقام ارشد دادستانی رژیم صهیونیستی گفت که هدف نتانیاهو در آستانه جلسه محاکمه، ایجاد رسوایی برای مندلبلیت است. به گفته این مقام صهیونیستی، مندلبلیت در جریان پرونده موسوم به «هارپز» در سال ۲۰۱۰ طرف «گابی اشکنازی» رئیس وقت ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی را گرفته بود. بر این اساس طبق خواسته نتانیاهو چهره مندلبلیت به عنوان شخصی که شایستگی رسیدگی به پرونده فساد وی را ندارد، خراب می‌شود. 

در جریان پرونده هارپز، سرهنگ «بواز هارپز» سندی را جعل کرد تا از انتصاب ژنرال «یواو گالانت» به عنوان جانشین اشکنازی در سمت رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی جلوگیری کند.

«آیالا هسون» مجری شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی عصر جمعه یک نوار صوتی از پرونده هارپز را منتشر کرد که مربوط به مکالمه تلفنی بین مندلبلیت و اشکنازی در سال ۲۰۱۰ بوده است.