به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت: تلاش چین برای ربودن اطلاعات مربوط به واکسن کرونا جدید نیست و ما کاملاً نسبت به این موضوع هشیار هستیم.

اخبار بین الملل-وی افزود: من علاقه‌ای به مذاکره دوباره با چین درباره توافق تجاری که پیش‌تر با آن‌ها به نتیجه رسیدیم، ندارم.

ترامپ درباره آمار بالای شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در آمریکا خاطر نشان کرد: این موضوع آشکار است که ما در آمریکا بیش از سایر کشور‌ها در جهان تست ویروس کرونا انجام داده ایم. شیوع ویروس کرونا باید از منبع آن (شهر ووهان چین) متوقف می‌شد.

رئیس جمهور آمریکا ابراز امیدواری کرد با کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و کنترل این ویروس، به طور گام به گام اقتصاد این کشور به حالت قبل بازگردد.

تاکنون در آمریکا بیش از یک میلیون و ۳۷۰ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، متاسفانه بیش از ۸۱ هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت ترامپ با ناتوانی در مدیریت ویروس کرونا با فاصله زیاد در صدر کشور‌های جهان از منظر شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس قرار دارد. تنها ایالت نیویورک (با ۳۳۶ هزار مبتلا) به تنهایی بیش از هر کشور دیگری در جهان شاهد شیوع ویروس کرونا بوده است.