به گزارش افکارنیوز،

منابع خبری از مفقود شدن «ریچارد موریس» ۵۲ ساله که قرار است در ماه ژوئیه (تیرماه) کمیسر عالی انگلیس در فیجی شود، خبر داد. 

اخبار بین الملل-پلیس همپشایر از مردم خواسته است هرگونه اطلاعاتی درباره این دیپلمات ارشد انگلیسی دارند، در اختیار اداره پلیس قرار دهند. این دیپلمات هفته گذشته به قصد دویدن، خانه را ترک کرده و دیگر بازنگشته است.

در حالی که وزارت امور خارجه انگلیس به شدت نگران ناپدید شدن موریس است، پلیس همچنین خواستار دریافت فیلم دوربین‌های مدار بسته‌ای است که شاید بتواند نشان دهد بر سر این دیپلمات انگلیسی چه آمده است.

موریس که قرار است در ماه ژوئیه، کمیسر عالی انگلیس در فیجی شود، آخرین بار حدود ساعت ده و نیم صبح ( به وقت محلی)  ۶ ماه مه (۱۷ اردیبهشت) در حالی که خانه خود را در بنتلی به قصد دویدن ترک می‌کرد، دیده شده است.

یکی از همکاران دیپلمات وی ناپدید شدنش را بسیار غیرعادی خواند. موریس تا نوامبر ۲۰۱۹، به مدت چهار سال سفیر انگلیس در نپال بود. وی پیش از آن ریاست اداره منطقه اقیانوس آرام در وزارت امور خارجه انگلیس را بر عهده داشت. پیش از آن هم وی مدتی سرکنسول انگلیس در سیدنی بود و زمانی هم در مکزیکوسیتی خدمت کرده بود.