به گزارش افکارنیوز،

«الکس ویلانووا»، پلیس شهر لس‌آنجلس، امروز اعلام کرد برخی زندانیان در یکی از زندان‌های ایالت کالیفرنیای آمریکا تلاش می‌کنند از لیوان‌های شخصی خود به طور مشترک استفاده کنند که خود را به ویروس کرونا مبتلا کنند تا در نتیجه زندانیان دیگر و خودشان آزاد شوند. به گفته وی، تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این زندان در هفته جاری 21 نفر بوده‌ است.

اخبار بین الملل-کلانتر شهر لس آنجلس در این باره گفت: «این موضوع ما را آزار می‌دهد که افرادی چنین بلایی را به عمد سر خود می‌آورند تا ما را مجبور کنند، زندانیان بیشتری را از زندان آزاد کنیم. که البته ما این کار را نخواهیم کرد.»

وبگاه سی‌ان‌ان، در ویدئویی که امروز منتشر کرد، زندانیانی را نشان می‌دهد که در تلاش هستند خود را به روش‌های مختلف، از جمله استفاده از لیوان‌های شخص یکدیگر به طور مشترک، به ویروس کرونا مبتلا کنند.

برخی از مقامات پلیس کالیفرنیا نیز شاهد بوده‌اند که این زندانیان قبل از انجام تست کرونا، آبجوش می‌نوشیده‌‌اند تا دمای بدن خود را افزایش دهند.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان، در این هفته تا کنون 21 زندانی تست کرونای مثبت داشته‌‌اند.

ویلانووا در ادامه صحبت‌های خود گفت: «تمام زندانیان به لیوان‌های شخصی خود دسترسی دارند و از آن با حساسیت محافظت می‌کنند. بنابراین در چنین محیطی و با توجه به این حقیقت که 21 مورد مبتلا به ویروس کرونا وجود داشته است، قصد و هدف این زندانیان مشخص است.»

سی‌ان‌ان در ادامه خبر داد، مقامات پلیس کالیفرنیا در حال پیگیری قانونی آن افرادی هستند که به عمد ویروس کرونا را پخش می‌کنند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاد که چند ماه است، زندانیان از زندان‌های آمریکایی به دلیل شیوع ویروس کرونا آزاد می‌شوند.

بر اساس گفته کلانتر شهر لس‌آنجلس بیش از 350 زندانی در این بخش تست کرونای مثبت داشته‌اند.