به گزارش افکارنیوز،

اروپا همچنان قاره کانونی شیوع ویروس « کووید۱۹ » در جهان حساب می‌شود و ۶ کشور از این قاره در لیست ده کشور آلوده به این بیماری قرار دارند.

اخبار بین الملل-وزارت بهداشت اسپانیا - که در رتبه دوم کشورهای آلوده به ویروس کرونا در جهان است - امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۰۳۲ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

بر اساس آمار قرار گرفته روی وبگاه «وُرلداُمتر»، همچنین از روز گذشته تا کنون ۱۷۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

با احتساب آمار جدید، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در اسپانیا به ۲۶۸۷۴۱ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۶۹۲۰ تن افزایش یافت.

«سرویس سلامت عمومی فدرال» بلژیک گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۳۳۰ مورد مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده که شاهد کاهش جزئی است.

به نوشته وبگاه روزنامه «براسل‌تایمز»، همچنین از روز گذشته تا کنون ۵۴ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در بلژیک جان خود را از دست داده‌اند.

با این حساب، تعداد کل مبتلایان ویروس کرونا در بلژیک به ۵۳۷۷۹ نفر و شمار قربانیان آن نیز به ۸۷۶۱ نفر افزایش یافت.

در هلند، «مؤسسه ملی بهداشت عمومی و محیط زیست» این کشور اعلام کرد که از روز گذشته تا کنون ۱۶۱ مبتلای جدید و ۱۶ مورد فوتی بر اثر این بیماری رخ داده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مؤسسه، شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در هلند به ۴۲۷۸۸ نفر و تعداد جان‌باختگان آن نیز ۵۴۵۶ نفر رسیده است.

اداره فدرال بهداشت عمومی سوئیس نیز گزارش داد شمار مبتلایان در این کشور به رقم ۳۰۳۴۴ نفر رسیده است.

به نوشته وبگاه «تریبون دو ژنو» تعداد کل بیمارانی که بر اثر ابتلا به این ویروس در سوئیس جان خود را از دست داده‌اندبه ۱۸۴۵ نفرافزایش یافت.