به گزارش افکارنیوز،

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که خشونت‌های هفته‌های اخیر در شمال‌غرب نیجریه حدود ۲۳ هزار نفر از شهروندان این کشور را آواره کرده و به نیجر رانده است.

اخبار بین الملل-موج جدید آوارگان هنگامی به راه افتاده که افراد مسلح در ماه آوریل به ایالت‌های کاتسینا، سوکوتو و زامفارا در شمال‌غرب نیجریه حمله کردند.

مرگبارترین حمله در ایالت کاتسینا رخ داد که در جریان آن، افراد مسلح ۴۷ نفر را کشتند و ارتش نیجریه نیز با حملات هوایی به آنها پاسخ داد.

«بابر بلوچ» سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: ما از نزدیک با مقام‌های نیجر همکاری می‌کنیم تا دستکم هفت هزار آواره را در اماکنی امن مستقر کنیم؛ یعنی در محل‌هایی که نیازهای حیاتی همچون آب، غذا، سرپناه و دسترسی به امکانات بهداشتی فراهم باشد.  

نیجریه سال‌هاست که با گروه تروریستی بوکوحرام و حملات گاه و بیگاه این گروه به نیروهای دولتی و غیرنظامیان این کشور دست و پنجه نرم می‌کند.

گروه بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ فعالیت‌های تروریستی خود را از منطقه‌ای در شمال شرقی نیجریه آغاز کرد و بتدریج دامنه فعالیت خود را به دیگر کشورهای آفریقایی از جمله به نیجر، چاد و کامرون گسترش داد.

به گزارش مرکز امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، بر اثر عملیات تروریستی گروه بوکوحرام تا کنون بیش از ۳۰ هزار تن از مردم نیجریه کشته و حدود سه میلیون نفر آواره شده‌اند.