به گزارش افکارنیوز،

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد که به دلیل احتمال شیوع ویروس کرونا نرخ کالا از جمله مواد غذایی در یمن افزایش یافته است و همین موضوع مردم فقیر این کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اخبار بین الملل-در توئیت دیشب برنامه جهانی غذا آمده است که گران شدن مواد غذایی به اقشار ضعیف جامعه یمن آسیب می رساند و مردم فقیر این کشور تحت تاثیر پیامدهای منفی حاصل از این امر قرار خواهند گرفت.

توئیت مزبور که توسط دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل در یمن انتشار یافت، بر لزوم ادامه یافتن روند کمک های غذایی به عنوان شریان زندگی برای یمنی ها تاکید کرد.

برنامه جهانی غذا در اواخر ماه گذشته میلادی با اشاره به دشوار بودن فعالیت هایش در یمن اعلام کرد که کمک هایش در مناطق شمالی یمن به دلیل کمبود بودجه به نصف کاهش یافته است.

در ارتباط با ویروس کرونا در مناطق تحت سلطه نیروهای سعودی و اماراتی در یمن تا شب گذشته ۶۵ مبتلا و ۱۰ متوفی و یک بهبود یافته گزارش شده است.  

وزارت بهداشت یمن همچنین از دو مورد ابتلا در مناطق شمالی این کشور خبر داد که یکی از آنان در صنعا پایتخت این کشور جان خود را از دست داد.

ویروس کرونا یا بیماری «کووید-۱۹» برای نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر «ووهان» چین مشاهده شد و طی مدت کوتاهی با شیوع در حدود ۲۱۰ کشور به یک بیماری «همه‌گیر جهانی» تبدیل شد.

عربستان همراه با آمریکا، امارات، بحرین، کویت و سودان از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عرب عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی - آمریکایی کنار کشیدند و فقط امارات و به دلیل داشتن اهداف توسعه طلبانه و طمع ورزی های خاص خود در یمن به حضور نظامی اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها تن از شهروندان محروم و فقیر و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

نکته قابل تامل این که عربستان در تجاوز خود علیه یمن از حمایت های مستقیم و غیرمستقیم نظامی، سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی بهره مند است.