به گزارش افکارنیوز،

«مضاوی الرشید» یکی از مخالفان سعودی در مقاله خود با اشاره به گسترش فقر در عربستان تاکید کرد: سیاست‌های ریاضتی عربستان سعودی باعث می‌شود تا قشر جدیدی از مخالفان سیاسی در این کشور به وجود آید.

اخبار بین الملل-وی در ادامه افزود: این اقدامات ریاضتی عربستان هنوز در آغاز راه است و همچنان ادامه خواهد داشت به طوری که حقوق کارمندان کاهش پیدا خواهد کرد.

الرشید تاکید کرد: تبادلات اجتماعی میان سعودی‌ها و حاکمان این کشور در حال فروپاشی است. مردم عربستان در برابر خدماتی که از سوی دولت دریافت می‌کردند به حاشیه راندن خود از لحاظ سیاسی و عدم برگزاری انتخابات و همچنین سرکوب را تحمل می‌کردند اما اگر این خدمات ارائه نشود شاهد فروپاشی این تبادلات خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: در طول قرن گذشته مخالفان سعودی بیشتر از لحاظ ایدئولوژیک و نه مسائل اقتصادی دیدگاه‌های خود را اعلام می‌کردند. ما شاهده به هدر رفتن ثروت کشور در راستای اجرای پروژه‌های بی فایده هستیم. تا چه زمانی سعودی‌ها می‌توانند در برابر این فقر و امتیازات برخی افراد در کشور سکوت کنند.

الرشید تاکید کرد: سعودی‌ها باید برای تعیین سرنوشت خود وارد عمل شوند. هزینه‌های بسیار زیادی برای پروژه‌هایی نظیر چشم انداز ۲۰۳۰ تلف شده است، پروژه‌هایی که تنها جنبه تبلیغاتی برای توهمات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دارد. در حالی که درآمدهای شاهزادگان هیچ تغییری نکرده است و آنها همچنان به خوشگذرانی های خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: ریاض مبالغ هنگفتی در منطقه و علیه کشورهایی نظیر یمن و خرید سلاح خرج کرده که هیچ فایده‌ای برای عربستان و مردم این کشور نداشته و بالعکس ثروت‌های کشور را به باد داده است.