به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به دنبال ادعای اولیه دونالد ترامپ درباره وجود موشک‌های فوق‌پیشرفته و پرسرعت در آمریکا، روز جمعه تائید کرد که این وزارتخانه نوعی از سلاح‌های فراصوت را در دست ساخت دارد.

اخبار بین الملل-« جانان هافمن » سخنگوی پنتاگون در توئیتی نوشت: وزارت دفاع آمریکا روی ساخت مجموعه‌ای از موشک‌های فراصوت برای مقابله با دشمن کار می‌کند.

ترامپ پیشتر به خبرنگاران گفته بود، آمریکا اکنون روی آنچه که وی «موشک‌های پیشرفته» توصیف کرد، کار می‌کند. ترامپ گفت: این موشک‌ها ۱۷ برابر سریع‌تر از موشک‌هایی که در اختیار داریم حرکت می‌کنند.

رونمایی از پرچم جدید نیروی فضایی آمریکا

مراسم رونمایی از پرچم رسمی جدید نیروی فضایی آمریکا (USSF) دیروز(جمعه) در دفتر کاخ سفید انجام شد و ترامپ به خبرنگاران گفت که چگونه آمریکا در حال ساخت «تجهیزات نظامی باور نکردنی» است.

وی افزود: شنیده‌اید که روسیه روی موشک‌هایی کار می‌کند که سرعتی پنج برابر و چین پنج یا ۶ برابر بیشتر از موشک‌های کنونی دارد اما سرعت موشک‌های در حال ساخت ما، ۱۷ برابر است.

پرچمی که ترامپ روز جمعه رونمایی کرد، نخستین پرچم رسمی یک شاخه نظامی جدید در آمریکا در ۷۲ سال گذشته است.

ترامپ در سال ۲۰۱۸ دستور ایجاد نیروی فضایی را به پنتاگون داد و خواستار سلطه آمریکا بر فضا شد.

او دیروز نیز با تکرار این ادعا گفت: چین و روسیه و شاید برخی دیگر از کشورها زودتر از ما ایجاد چنین نیروهایی را شروع کرده‌اند و ما این عملیات را باید زودتر آغاز می‌کردیم.

به گزارش اسپوتنیک، پیشتر دولت آمریکا درخواست بودجه دستکم ۳.۲ میلیارد دلاری برای برنامه ساخت سلاح‌های فوق صوت در سال مالی جدید را کرده بود.