تحلیل‌گر مسائل سیاسی در انگلیس، ایستادگی در برابر جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس را وظیفه سیاسی، اخلاقی و انسانی جامعه بشری خواند و تصریح کرد که انسان شرافتمند و پاک‌سرشت از اقدامات اسرائیل در کرانه باختری حمایت نمی‌کند.

اخبار بین الملل​-'رودنی شکسپیر' افزود: این آخرین پرده از تجاوزگری و الحاق باقی‌مانده سرزمین‌های فلسطین توسط صهیونیست‌هایی‌ است که قصد دارند با حمایت آمریکا قوانین بین‌الملل را نقض کنند.  

او بی حرمتی به قوانین بین‌المللی از سوی رژیم اشغال‌گر قدس را به باد انتقاد گرفت و بر لزوم حمایت از جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل، به ویژه از سوی دولت‌های اروپایی تأکید کرد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد از ماه آینده میلادی بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن را که در جنگ ۱۹۶۷ به اشغال خود درآورده به خاک خود ضمیمه کند.   

اتحادیه اروپا این اقدام را نقض جدی حقوق بین‌الملل دانسته و نسبت به پیامدهای آن هشدار داده‌ است.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش‌تر گفته بود که ۲۷ کشور عضو این اتحادیه، حاکمیت رژیم اسرائیل بر این اراضی را به رسمیت نخواهند شناخت. به گفته جوسپ بورل، «اتحادیه اروپا بر موضع خود باقی است که این اراضی در سال ۱۹۶۷ توسط اسرائیل اشغال شده‌اند و روی این موضع می‌مانیم». 

سازمان ملل متحد نیز می‌گوید؛ این خطر وجود دارد که با این اقدام، هر امیدی برای رسیدن به صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیل از بین برود.

شکسپیر در ادامه گفت وگو با ایرنا درباره سالگرد اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی موسوم به روز نکبت نیز گفت که این روز، روز شرمساری برای آنهایی است که ۷۰۰ هزار فلسطینی را قتل عام و آواره کردند.  

وی افزود: میلیون‌ها نفر از فرزندان آنها امروز در شرایطی وخیم در اردوگاه آوارگان زندگی می‌کنند و این در حالی‌است که صهیونیست‌ها چنین روزی را جشن می‌گیرند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی درباره سخنران ویژه روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه‌ای نیز تصریح کرد: ایران بر خلاف رژیم‌های فاسد،  قرون وسطایی، وحشیانه و استبدادی غرب آسیا، نماد یکپارچگی بین‌المللی است.  

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دیروز (یکشنبه) اعلام کرد؛ روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۲ به وقت تهران با جهان اسلام سخن خواهند گفت که این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش می‌شود. در همین راستا برای بهره حداکثری از سخنان رهبر معظم انقلاب در هیچ نقطه‌ای از کشور هیچ برنامه‌ای تحت عنوان روز قدس نخواهیم داشت.