به گزارش افکارنیوز،

ابوحمزه یکی از فرمانده‌هان پیشین گروه تروریستی داعش اذعان کرده است که سربازان آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی التنف در سوریه به طور فعال با عناصر این گروه تروریستی همکاری می‌کنند و به آن‌ها آموزش می‌دهند.

اخبار بین الملل- او گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند این کشور [سوریه] خودشان است. آن‌ها مانند پادشاهان عمل می‌کنند. آن‌ها با اعضای داعش همکاری می‌کنند و به آموزش آن‌ها ادامه می‌دهند.

ابوحمزه در اظهارات خود از «کاپیتان مایک» که مربی اوست نام می‌برد. به گفته او، کاپیتان مایک فقط می‌تواند از سلاح استفاده کند و نحوه استفاده از سلاح را به تروریست‌ها یاد دهد؛ بنابراین او نحوه استفاده از مسلسل‌های آمریکایی با کالیبر ۴۰ و ۵۰ را از کاپیتان مایک آموخته است.

بر این اساس، نیرو‌های ابوحمزه در این پایگاه نظامی آمریکایی در سوریه آموزش دیده اند، اما پس از آنکه این پایگاه را برای اجرای عملیات ترک می‌کنند توسط ارتش سوریه محاصره و مجبور به تسلیم می‌شوند. آن‌ها برای حمله و اشغال تاسیسات نفت و گاز سوریه و همچنین ناوگان حمل و نقل ریلی این کشور آموزش دیده بودند.

اردوگاهی برای پناهندگان سوری در ۵۵ کیلومتری اطراف پایگاه نظامی التنف واقع شده است که توسط سربازان آمریکایی کنترل می‌شود. ارتش و نمایندگان وزارت امور خارجه روسیه و نمایندگان سوریه بار‌ها خاطرنشان کردند که اوضاع این اردوگاه پناهندگان در آستانه یک فاجعه انسانی قرار دارد. آن‌ها همچنین در خصوص اقدامات تروریست‌ها برای به خدمت گرفتن پناهجویان این اردوگاه هشدار داده‌اند.