جمعی از علما و روحانبون اسلامی، مسیحی و یهودی در سراسر جهان با یادآوری پیوند ادیان ابراهیمی، بر لزوم حمایت از مردم مظلوم فلسطین در روز جهانی قدس تاکید کردند.

اخبار بین الملل​-شخصیت‌های دینی در فیلم کوتاهی که به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، جملات ارزشمند و تامل برانگیزی را درباره ضرورت اتحاد جامعه جهانی علیه رژیم صهیونیستی تکرار می‌کنند.

آنها می‌گویند؛ صهیونیست ها می خواهند ما را از یکدیگر جدا کنند اما ما متحد هستیم.

«ما برای صلح و اجرای عدالت، علیه تنفر و سرکوبگری و برای فلسطین متحد هستیم.»

«ما برای فلسطین و استقلال آنها در برابر صهیونیسم متحد هستیم.» 

«ما در کنار هم و یکصدا هستیم و اعلام می کنیم که امسال در خانه بمانید و پرچم فلسطین را به اهتزاز درآورید.» 

«ما باید برای فلسطینیان دعا کنیم، در کنار آنها ایستادگی و اقدام کنیم.» 

«امیدواریم خداوند صلح را در جهان برقرار کند»

با نزدیک شدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و گرامیداشت روز جهانی قدس که با شیوع ویروس کرونا و خانه‌نشینی اجباری بسیاری از مردم جهان مصادف شده، دوستداران آرمان فلسطین به فکر بزرگداشت مجازی این مناسبت افتاده و ارسال هشتگ در رسانه‌های اجتماعی و برپایی تجمعات مجازی را در دستورکار خود قرار داده‌اند.

اقشار مختلف مسلمانان در انگلیس با ار سال هشتگ‌هایی مانند قدس۲۰۲۰ و فلسطین را آزاد کنید به استقبال روز جهانی قدس رفته و کاربران شبکه‌های اجتماعی را به حمایت از فلسطین دعوت می‌کنند. 

در همین پیوند، اعضای عضو شورای دانشجویان بریتانیا با انتشار کلیپی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده تاکید دارند که به رغم گذشت ۷ دهه از اشغالگری فلسطین، آرمان‌های مردم این سرزمین فراموش نشده است.

آنها می‌گویند: «هرچند ما در این دوران سخت از یکدیگر جدا هستیم اما اعضای شورای دانشجویان بریتانیا با استعانت از حس امید، وفاداری، اشتیاق برای نبرد در راستای رسیدن به عدالت در روز جهانی قدس گردهم‌ آمده و اعلام می‌کنیم که فلسطین هرگز فراموش نشده است.»

«پس برای اهتزاز پرچم فلسطین به ما بپیوندید. در خانه بمانید و پرچم فلسطین را احیا کنید.»

هم زمان بیش از ۱۰۰ سازمان جهانی متحد با فلسطین تصمیم گرفته‌اند تا ۲۲ می (۲ خرداد) رخدادی آنلاین و با شرکت چهره‌های سیاسی، رسانه‌ای و فعالان مدنی برگزار کنند. 

این مراسم در ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران و با حضور ۱۸ تن از شخصیت‌های برجسته حامی فلسطین از جمله دکتر رمزی برود (روزنامه‌نگار فلسطینی - آمریکایی)، خاخام ییسروئل دووید وایس (سخنگوی اتحاد یهودیان ضد صهیونیسم)، زهرا مصطفوی خمینی، مرضیه هاشمی، پروفسور ایلان پاپه (تاریخ‌نگار و فعال اجتماعی یهودی)، سهیلا زکزاکی (فعال مدنی و دختر ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه)، پروفسور حییم برشیث (فیلمساز و استاد بازنشسته دانشگاه شرق لندن) و پرفسور رامون گروسفوگل (جامعه‌شناس و استاد دانشگاه کالیفرنیا) برگزاری می‌شود.

روز جهانی قدس امسال برای بسیاری از مسلمانان سراسر جهان از آن جهت بیشتر حائز اهمیت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است به همین مناسبت سخنرانی مهم و تاریخی ایراد کنند.

حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی رئیس مرکز اسلامی انگلیس این سخنرانی را اقدامی استثنایی خواند که تاثیر فوق العاده ای بر روی افکار عمومی و جامعه بین الملل و بویژه دنیای اسلام خواهد داشت.

وی در گفت وگو با ایرنا یادآور شد: ما همین الان در فضای خارج از کشور شاهد جنب و جوش بسیار زیاد جوانان و علاقه مندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم که پس از اینکه مطلع شدند تنها یک سخنرانی در ایران خواهیم داشت و آن هم توسط رهبر معظم انقلاب خواهد بود همگی بسیج شدند تا در نشر حداکثری آن از طریق شبکه های مجازی اقدام کنند.

رئیس مرکز اسلامی انگلیس از مهمترین ویژگی های این سخنرانی را پوشش خبری آن توسط رسانه‌های مهم بین‌المللی و آمار بالایی از بینندگان توصیف و ابراز امیدواری کرد؛ در اثر این سخنرانی و فعالیت های تبلیغی متعاقب آن شاهد تغییر محسوسی در افکار عمومی بین المللی به‌سود جبهه مقاومت باشیم.

وی افزود:‌ مرکز اسلامی انگلیس به‌دلیل اینکه مخاطبین آن در حوزه انگلیسی زبان ها، در سراسر عالم پراکنده هستند تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا این سخن رسای انقلاب اسلامی ایران به گوش علاقه مندان و وجدان های بیدار عالم برسد.