دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توییتر، از تصمیم خود برای تغییر تاریخ برگزاری نشست گروه 7 خبر داد.

اخبار بین الملل​-بر این اساس، ماه مارس و همزمان با شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرز‌های کشورها، نشست سران گروه ۷ که قرار بود در آمریکا برگزار شود، لغو شد.

کاخ سفید در ماه مارس اعلام کرد ترامپ نشست سران گروه ۷ که قرار بود در ماه ژوئن در کمپ دیوید برگزار شود را به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو کرده است.

اکنون ترامپ با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: تغییر برنامه‌ریزی نشست گروه ۷ به همان تاریخ و یا تاریخی مشابه در واشنگتن و در کمپ دیوید را بررسی می‌کنم. دیگر اعضا نیز بازگشت به حالت عادی را آغاز کرده‌اند. عادی‌سازی نشانه‌ای عالی برای همه خواهد بود.

ریاست دوره‌ای نشست گروه ۷ را در سال جاری میلادی آمریکا بر عهده دارد و زمان و دستور کار این نشست توسط  واشنگتن تعیین می‌شود.

در همین حال خبرگزاری رویترز به نقل از دفتر ریاست جمهوری فرانسه گزارش داد امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور، آماده است تا برای شرکت در این نشست در کمپ دیوید به آمریکا سفر کند.

تصمیم برای برگزاری حضوری این نشست و بازگشت به شرایط عادی در آمریکا در حالی توسط ترامپ مطرح می‌شود که شیوع ویروس کرونا همچنان در این کشور روندی صعودی دارد و اختلاف دولت ترامپ با فرمانداران درباره بازگشایی مشاغل بالا گرفته است.