به گزارش افکارنیوز،

وزارت بهداشت دولت تشکیلات خودگردان فلسطین  تاکید کرد که تشکیلات خودگردان نمی‌تواند کمک‌های پزشکی امارات را بپذیرد.

اخبار بین الملل- «می کیله» وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین امروز پنجشنبه گفت: «تشکیلات خودگردان قادر به پذیرش کمک‌های امارات که به اسرائیل رسیده است نیست زیرا در این خصوص با ما هیچ هماهنگی نشده است».

«محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت: «ما از رسانه‌ها درباره فرود یک هواپیمای حامل کمک‌های امارات به فلسطین در فرودگاه بن گورین شنیدیم و هیچ کسی با ما در این خصوص هماهنگی نکرد».

وبگاه خبری شبکه «المیادین»، امروز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه در رام الله اعلام کرد که دولت تشکیلات خودگردان فلسطین از تحویل ملزومات پزشکی امارات که از طریق فرودگاه تل‌آویو رسیده است، سر باز زده است.

المیادین به نقل از این منابع نوشت: «هر گونه کمک که به نام ملت فلسطین ارائه می‌شود باید از طریق هماهنگی با تشکیلات خودگردان صورت بگیرد نه با اسرائیل و  پوششی برای عادی‌سازی روابط شود».

پیشتر، برخی منابع از فرود اولین هواپیمای اماراتی در فرودگاه «بن گوریون» در شرق تل‌آویو خبر دادند. این منابع گزارش دادند که امارات در راستای مقابله با ویروس کرونا، برای مردم فلسطین کمک‌های پزشکی ارسال کرده است.

در همین ارتباط، کانال ۱۲ تلوزیون رژیم صهیونیستی نیز پیشتر خبر داده بود که هواپیمایی امارات برای انتقال چند «اسرائیلی» سرگردان در مغرب، هواپیما ارسال کرده است.