به گزارش افکارنیوز،

بن گرامپ، وکیل خانوادگی جورج فلوید، شهروند سیاهپوستی که هفته گذشته به دست پلیس آمریکا به قتل رسید، با استناد به نتایج کالبدشکافی فلوید اعلام کرد دیگر افسران پلیس نیز مستقیما در قتل او دست داشته اند.

اخبار بین الملل-وکیل خانواده فلوید اعلام کرد نتایج کالبدشکافی مستقل فلوید که به تازگی منتشر شد، نشان می‌دهد نه تنها درک شوووین، قاتل فلوید، بلکه سایر افسران پلیس نیز مستقیما در مرگ او مسئول هستند.

پزشکانی که از سوی خانواده فلوید برای معاینه پزشکی مستقل جورج فلوید استخدام شدند، علت مرگ او را فشار غیر طبیعی بر گردن اعلام کردند. بنا به اعلام این پزشکان، فشار از ناحیه پشت بر روی گردن این مرد سیاهپوست در ایجاد اختلال در تنفس و مرگ او دخیل بوده است.

وکیل خانواده فلوید اعلام کرد امیدوار است دادستان ایالت مینه سوتا نتایج این کالبدشکافی مستقل را در نظر بگیرد. وی افزود: نتایج این کالبد شکافی تائید می‌کند که او برای زندگی به نفس کشیدن نیاز داشت؛ بنابراین خانواده فلوید و من از همه مردم آمریکا می‌خواهیم بیایید برای اجرای عدالت نفس بکشیم. برای آرامش نفس بکشیم. بیایید نفس بکشیم تا کشور خود را شفا دهیم. بیایید برای جورج فلوید نفس بکشیم.

پلیس شهر مینیاپولیس هفته گذشته جورج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود «کلاهبرداری» کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که بر گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد. در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند نفس بکشد و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

انتشار ویدئوی لحظه مرگ فلوید باعث خشم عمومی در آمریکا شد و مردم شهر‌های مختلف این کشور برای چندمین روز متوالی همچنان در اعتراض به این اقدام نژاد پرستانه به خیابان‌ها می‌آیند.

با گذشت چند روز از قتل جورج فلوید به دست پلیس شهر مینیاپولیس، ایالت‌های مختلف این کشور صحنه تظاهرات به رفتار‌های نژادپرستانه پلیس است. حتی موج این اعتراضات به برخی کشور‌های دیگر از جمله آلمان، کانادا و ... نیز رسیده است.