به گزارش افکارنیوز،

هزاران نفر از مردم کانادا در همبستگی با معترضانی که در آمریکا به دنبال کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست بی‌دفاع این کشور، به راه افتاده است به خیابان‌ها آمدند و شعار‌هایی را سردادند.

اخبار بین الملل-این تظاهرات به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شد و تظاهرات کنندگان پلاکارد‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود «نه عدالتی هست و نه صلحی». در این تظاهرات یکی از گروه‌های شرکت‌کننده آهنگ تولد را به یاد «برونا تیلور» زن آفریقایی-آمریکایی که پلیس او را در شهر لوییویل ایالت کنتاکی کشت پخش کرد. تیلور چنانچه به دست پلیس آمریکا کشته نشده بود روز گذشته تولد ۲۷ سالگی‌اش می‌بود.

پلیس تورنتو از مسالمت‌آمیز برگزار شدن این تظاهرات ابراز خرسندی کرد و بازرس ویژه تورنتو در این خصوص گفت: «دیدن اینکه (تظاهرات) به این شکل مسالمت‌آمیز برگزار می‌شود واقعا عالی است.»

در این تظاهرات مردم با زانو زدن که علام ضدنژادپرستی است اعتراض خود را به سیستم نژادپرستی حاکم بر آمریکا نشان دادند. عده‌ای نیز به احترام جورج فلوید هشت دقیقه سکوت کردند.

مردم شهر ونکوور کانادا نیز در اعتراض به اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا تظاهرات کردند. در تظاهرات ونکوور مردم با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعار اعتراض خود را به اقدامات نژادپرستانه پلیس آمریکا ضد سیاه پوستان و همچنین اقدامات نژاد پرستانه در کانادا نشان دادند.

در پی قتل فجیع جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی، در پنجم خرداد در شهر مینه‌سوتا در ایالت مینیاپولیس به دست پلیس، اعتراضات گسترده‌ای در این ایالت آغاز شد و به سرعت در سراسر این کشور سرایت کرد.

انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید موجی از اعتراضات را در جهان برانگیخته است. تصاویر نشان می‌دهد جورج فلوید در نتیجه رفتار خشونت‌بار پلیس جان خود را از دست می‌دهد. او پیش از مرگ از مامور پلیس که زانویش را روی گردن او فشار می‌داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد.