به گزارش افکارنیوز،

منابع خبری در یمن امروز (یکشنبه) از درگیری مجدد عناصر شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات ) با شبه‌نظامیان دولت مستعفی یمن (وابسته به عربستان ) در استان ابین خبر دادند.

اخبار بین الملل-این درگیر‌ی‌های در شرق مرکز استان ابین در اطراف شهر «جعار» رخ داده و منابع محلی به شبکه الجزیره نیز گفتند که نیروهای وابسته به منصور هادی توانسته‌اند چندین مقر وابسته به شورای انتقالی جنوب را به کنترل خود در آورند.

برخی منابع نیز مدعی شده‌اند که نیروهای منصور هادی توانسته‌اند وارد شهر «جعار» شوند و درگیری‌ها در اطراف پادگان «۱۷ اکتبر» وابسته به شبه‌نظامیان «کمربند امنیتی» (وابسته به شورای انتقالی) جریان دارد.

به گفته این منابع ۱۵ تن از شبه‌نظامیان شورای انتقالی به اسارت عناصر دولت منصور هادی در آمده و ۱۰ خودرو نیز به غنیمت گرفته شده است. این درگیری‌ها از صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

درگیری میان دو طرف از تابستان سال گذشته آغاز شده و علی‌رغم توافق صورت گرفته در ریاض در ۱۴ آبان ماه سال گذشته، اما این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد. شورای انتقالی جنوب مدعی حاکمیت بر استان‌های جنوبی یمن است و حمایت کامل امارات را با خود به همراه دارد.