به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هر گونه طرح احتمالی برای کاهش بودجه پلیس فدرال را غیر محتمل دانست.

اخبار بین الملل-رئیس جمهور آمریکا و متحدان او روز دوشنبه با حمله به دموکرات‌ها، از آن‌ها برای حمایت از جنبش «کاهش بودجه پلیس» انتقاد کردند. رئیس جمهور آمریکا در این باره گفت: قطع بودجه‌ای در کار نخواهد بود. کنار گذاشتن و منحل کردن پلیس به هیچ وجه عملی نخواهد بود. ترامپ گفت این نیرو‌های پلیس هستند که به ما اجازه زندگی در آرامش و صلح را می‌دهند و ما می‌خواهیم مطمئن شویم که هیچ نیروی بدی در میان آن‌ها وجود ندارد. ۹۹ درصد از افسران ما انسان‌های بزرگی هستند.

کارزار انتخاباتی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نیز اواخر روز گذشته اعلام کرد او از طرحی که خواستار کاهش بودجه پلیس این کشور است، حمایت نمی‌کند.

سخنگوی بایدن در این خصوص در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بایدن اعتقادی بر این ندارد که بودجه پلیس باید گرفته شود. او اندوه و غم عمیق کسانی را که خواستار تغییر هستند می‌شنود و به اشتراک می‌گذارد، و تلاش می‌کند که از اجرای عدالت اطمینان حاصل کند و این درد وحشتناک را متوقف کند.»

پس از آنکه معترضان به قتل جورج فلوید خواستار «توقف تامین بودجه پلیس» شدند، چندین حوزه قضایی از جمله نیویورک، لس آنجلس و مینیاپولیس اعلام کردند در حال بررسی حذف و یا توقف ارائه بودجه به اداره پلیس خود هستند.

شهردار نیویورک اعلام کرد بودجه اداره پلیس خود را به جوانان و یا برنامه‌های خدمات اجتماعی اختصاص خواهد داد. او در این خصوص گفت: «مطمئنا پلیس اهمیت دارد، اما سرمایه‌گذاری روی جوانان از اهمیت اساسی برخوردار است.»

همزمان شهردار لس‌آنجلس نیز موافقت کرد تا ۲۵۰ میلیون دلار از بودجه اداره پلیس این شهر به جوانان و برنامه‌های بهداشت و درمان اختصاص یابد.