به گزارش افکارنیوز،

گزارش پلیس لس آنجلس نشان می‌دهد که میزان قتل و آدم‌کشی در منطقه لس آنجلس از ۳۱ ماه می تا ۶ ژوئن (یازدهم تا هفدهم خرداد) حدود ۲۵۰ درصد افزایش یافته است. گزارش اداره پلیس لس آنجلس همچنین نشان می‌دهد که در این بازه زمانی در مقایسه با هفته قبل شمار قربانیان تیراندازی در این منطقه حدود ۵۶ درصد افزایش یافته است.

اخبار بین الملل-بر اساس این گزارش، شهر لس آنجلس در ۲۴ ساعت گذشته شاهد چهار مورد تیراندازی بوده است و عامل یکی از این تیراندازی‌ها خودکشی کرده است.

مسئولان لس آنجلس در ماه آوریل و بعد از اعمال محدودیت‌های مقابله با کرونا در این منطقه اعلام کرده بودند میزان جرم و جنایت در این منطقه حدود ۲۳ درصد کاهش یافته است. هنوز مشخص نیست که آیا افزایش قتل در لس آنجلس ناشی از رفع محدودیت‌های مقابله با کرونا بوده است یا ناشی از تظاهرات و ناآرامی‌های ایجاد شده در پی قتل جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی، در منطقه مینیاپولیس؟

«اریک گارستی»، شهردار لس آنجلس، هفته گذشته اعلام کرد ۲۵۰ میلیون دلار از منابع مالی اداره پلیس را به بخش خدمات درمانی و سلامت منطقه اختصاص می‌دهد. اما برخی سازمان‌ها در منطقه لس آنجلس هشدار دادند که کاهش بودجه اداره پلیس ممکن است به افزایش جرم و جنایت در این منطقه منجر بشود.