به گزارش افکارنیوز،

«میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه به رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی هشدار داد.

اخبار بین الملل-بوگدانوف گفت: اقدام خطرناک اسرائیل برای الحاق کرانه باختری موجب نارضایتی و خشونت بیشتر خواهد شد.

وی افزود: ممکن است کابینه ائتلافی جدید اسرائیل در آینده نزدیک گام‌های عملی را در راستای اجرای طرح خود مبنی بر الحاق کرانه باختری آغاز کند.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما بر این عقیده هستیم که چنین اقدامی بسیار خطرناک خواهد بود. ما با ارزیابی‌ها و هشدار‌های اتحادیه عرب در این خصوص که در تصمیم اخیر این اتحادیه منعکس شده، موافقیم.

اتحادیه عرب پیش از این، تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی را «جنایت جنگی» توصیف و آن را محکوم کرده است.

بوگدانوف در ادامه مصاحبه خود با الاهرام مصر گفت: الحاق بخش‌هایی از سرزمین‌های فلسطین توسط اسرائیل نه تنها به پایان یافتن چشم‌انداز راهکار دو دولتی منجر خواهد شد بلکه می‌تواند دور جدیدی از خشونت‌ها در فلسطین و همچنین نارضایتی اعراب را به همراه داشته باشد.

برنامه فلسطین برای توقف الحاق کرانه باختری: به اسرائیل یادآوری کنید که اشغال به چه معناست

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: روسیه به راهکار دو دولتی بر اساس قوانین بین‌المللی متعهد و خواهان آغاز مذاکرات مستقیم فلسطین و اسرائیل تحت نظارت مستقیم سازمان ملل است.

طبق طرحی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن اعلام کرده است ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری و غور اردن به اراضی اشغالی ملحق می‌شوند.

بر این اساس کرانه باختری، مرزی با رود اردن و بحر المیت نخواهد داشت. همچنین ساکنان فلسطینی کرانه باختری دسترسی به فرودگاه بن گورین تل آویو را نخواهند داشت و تنها راه ارتباطی آن‌ها با جهان خارج، دو پلی است که از روی اراضی اشغالی، کرانه باختری را به اردن متصل می‌کند که از مناطق اشغالی خواهد گذشت.